Придатний для життя світ. Відкрито нову, схожу на Землю планету: знаходиться майже поруч

Нова планета має майже такий самий розмір, що й Земля та досить помірну температуру.

Учені використовували космічний телескоп TESS, щоб виявити нову, схожу на Землю планету, яка розташована на відстані 40 світлових років від нас. За космічними мірками це близька відстань. Вчені вважають, що цей світ може бути придатним для життя. Результати дослідження опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, пише Space.

Нова планета, яка має майже такий самий діаметр, що й Земля, отримала назву Gliese-12 b. Вона обертається навколо маленької та холодної зірки червоного карлика на відстані 40 світлових років від нас.

Передбачається, що новий світ є кам’янистою планетою і може мати схожий на Землю склад. Але найголовніше, що планета обертається навколо зірки в так званій зоні населеності. Це означає, що тут є умови для існування на планеті води в рідкому вигляді та досить помірної температури. А це означає, що планета може потенційно бути придатною для життя в тому вигляді, в якому ми її знаємо.

Але Gliese-12 b обертається занадто близько до своєї зірки. Її орбітальний період становить лише 12,8 земних днів. Проте зірка червоний карлик набагато менша і набагато холодніша за Сонце. Також ця зірка не має сильної активності і не випускає занадто сильні потоки випромінювання.

планета, Gliese-12 bFullscreen
Gliese-12 b обертається занадто близько до своєї зірки. Її орбітальний період становить лише 12,8 земних днів. Проте зірка червоний карлик набагато менша і набагато холодніша за Сонце. Також ця зірка не має сильної активності і не випускає занадто сильні потоки випромінювання
Фото: NASA

Учені з’ясували, що Gliese-12 b отримує приблизно 85% випромінювання, яке Венера отримує від Сонця. І попри це температура на планеті, за оцінками вчених, становить приблизно 42 градуси Цельсія. Для порівняння температура на Венері — 464 градуси Цельсія. Також учені вважають, що новий світ отримує приблизно в 1,6 раза більше випромінювання від своєї зірки, ніж Земля від Сонця. Середня температура на нашій планеті становить приблизно 15 градусів Цельсія.

Вчені поки що зберігають обережний оптимізм з приводу потенційної населеності планети Gliese-12 b. Річ у тім, що поки невідомо, чи є у неї атмосфера. І якщо вона все ж є, то яка саме. А це важливий фактор, від якого залежить, чи може ця планета бути придатною для життя. Наприклад, Венера також розташована, як і Земля, у зоні населеності Сонця, але це світ із пекельними умовами.

планета Gilese 12 bFullscreen
Зіставлення потенційних розмірів планети Gilese 12 b з розміром Землі. Також показано різний потенційний зовнішній вигляд планети залежно від того, чи є у неї атомсфера і яка вона
Фото: NASA

Але вчені вважають, що планета Gliese-12 b все ж може бути населеною. Автори дослідження припускають, що на планеті може бути атмосфера, хоча вона й розріджена. Але насправді відсутність щільної атмосфери є гарною ознакою для існування там потенційного позаземного життя.

Учені кажуть, що температура 42 градуси Цельсія — це середній параметр для планети без атмосфери, якщо атмосфера там є, то середня температура може бути нижчою.

Тепер потрібно точно визначити наявність атмосфери у планети Gliese-12 b та її хімічний склад, що дасть підказки щодо того, чи придатний цей світ для життя і чи ні. Для цього вчені збираються використовувати космічний телескоп Вебб.

Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *