Чому Стів Джобс забороняв своїм дітям айфони

Людині, яка зробила величезний внесок у розвиток технологій, відомо про їхні небезпеки більше. І тут є, про що подумати. Коли Стів Джобс керував Apple, він забороняв своїм дітям занадто довго сидіти з айпадами та айфонами.

Чому?

Журналіст The New York Times Нік Білтон під час одного інтерв’ю поставив Джобсу запитання: “Мабуть, ваші діти без розуму від айпада?” І отримав таку відповідь: “Вони не користуються ним. Вдома ми обмежуємо час, який діти проводять за екранами айпадів”.

Журналіста приголомшила така реакція. Йому чомусь здавалося, що будинок Джобса заставлений гігантськими сенсорними екранами, а айпади той роздає гостям замість цукерок. Але це далеко не так.

Взагалі, більшість керівників технологічних компаній і підприємців із Кремнієвої Долини обмежують час, який діти проводять біля екранів, чи то комп’ютери, чи то смартфони, чи то планшети. У сім’ї Джобса навіть існувала заборона на використання гаджетів ночами й у вихідні дні. Аналогічним чином чинять й інші гуру зі світу технологій. Це може здатися дивним. Але, судячи з усього, генеральні директори IT-гігантів знають щось, чого не знають обивателі.

Кріс Андерсон, колишній редактор Wired, який зараз став виконавчим директором 3D Robotics, запровадив обмеження на використання гаджетів для членів своєї родини. Він навіть налаштував девайси таким чином, щоб кожним із них не могли користуватися більше кількох годин на добу.

“Мої діти звинувачують мене і дружину в тому, що ми занадто стурбовані впливом технологій. Вони кажуть, що нікому з друзів не забороняється користуватися гаджетами”, – розповідає він. У Андерсона п’ятеро дітей, їм від 6 до 17 років, і обмеження стосуються кожного з них.

“Це тому, що я бачу небезпеку надмірного захоплення інтернетом як ніхто інший. Я знаю, з якими проблемами зіткнувся я сам, і я не хочу, щоб ці ж проблеми були у моїх дітей”, – пояснює він.

Під “небезпеками” інтернету Андерсон має на увазі нерелевантний контент і можливість для дітей стати залежними від нових технологій так само як стали залежними багато дорослих.

Деякі йдуть ще далі. Алекс Константинополь, директор OutCast Agency, каже, що її п’ятирічний син взагалі не використовує гаджети в будні дні. Двоє інших дітей, яким від 10 до 13 років, можуть користуватися планшетами та ПК у будинку не довше 30 хвилин на день.

Еван Вільямс, засновник Blogger і Twitter, каже, що у двох його синів теж є такі обмеження. У їхньому домі сотні паперових книжок, і дитина може читати їх скільки завгодно. А ось із планшетами і смартфонами все важче — вони можуть користуватися ними не довше години на день.

Дослідження показують, що діти до десяти років особливо сприйнятливі до нових технологій і практично стають залежними від них.

Тож Стів Джобс мав рацію: дослідники кажуть, що дітям не можна дозволяти користуватися планшетами понад пів години на день, а смартфонами — довше ніж дві години на добу.

Для 10-14-річних дітей використання ПК допускається, але тільки для виконання шкільних завдань.

Загалом, мода на IT-заборони проникає в американські домівки дедалі частіше й частіше. Деякі батьки забороняють дітям користуватися соціальними мережами для підлітків (наприклад, Snapchat). Це дає їм змогу не хвилюватися про те, що їхні діти постять в інтернеті: адже необдумані пости, залишені в дитинстві, можуть нашкодити їхнім авторам у дорослому житті.

Учені кажуть, що вік, у якому можна знімати обмеження на використання технологій, – 14 років. Хоча Андерсон навіть своїх 16-річних дітей відгородив від екранів у спальні. Від будь-яких — навіть екранів телевізора. Дік Костоло, виконавчий директор Twitter, дозволяє своїм дітям-підліткам користуватися гаджетами тільки у вітальні й не дозволяє приносити їх у спальню.

Чим же зайняти своїх дітей? Авторка книжки про Стіва Джобса каже, що гаджети, з якими асоціювалося його ім’я, він легко замінював спілкуванням із дітьми й обговорював із ними книжки, історію — та все що завгодно. Але при цьому ні в кого з них під час розмови з батьком не виникало бажання дістати айфон чи айпад.

У підсумку його діти виросли незалежними від інтернету. Чи готові ви до подібних обмежень?

The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *