Справа про «підвал смерті»

В Україні заочно засудили російських військових, які майже місяць утримували понад 360 українців у підвалі.

Районний суд у Чернігівській області заочно засудив до 12 років позбавлення волі 15 російських військовослужбовців у справі про порушення законів та звичаїв війни, скоєних групою осіб. Суд ухвалив, що підсудні протягом 28 днів насильно утримували у шкільному підвалі 368 мешканців села Ягідне на Чернігівщині навесні 2022 року.

Згідно з заявою офісу генпрокурора України, на початку березня 2022 року російські військові, перебуваючи в окупованому селі Ягідне Чернігівського району, позбавили волі та насильно утримували у підвалі місцевої школи як «живий щит» 368 осіб, у тому числі 69 неповнолітніх.

«Місцеві жителі використовувалися для прикриття командного пункту від можливих наступальних дій з боку Збройних Сил України. Через нелюдські умови утримання та ненадання необхідної медичної допомоги у „підвалі смерті“ померло 10 цивільних осіб», — йдеться у повідомленні відомства.

Ягідне знаходиться за 140 км на північ від Києва, під Черніговом і неподалік кордону з Білоруссю. Село було під контролем російської армії майже місяць. Села та села, такі як Ягідне, російські військові займали, щоб оточити Чернігів. Зайти до самого міста їм так не вдалося.

Джерело

*****************

Шановні добродії, дорогі українці, долучайтесь до допомоги ЗСУ. За ваші кошти БФ “Полонія” придбає для наших ЗСУ автомобілі та іншу необхідну техніку і матеріали. Вся інформація про використання Ваших коштів буде публікуватись на сайті fenixslovo.com:

Одержувач:  БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ПОЛОНІЯ”

 Код Одержувача:        45182991

Банк Одержувача:       АТ «ОТП БАНК» в м. Київ

МФО                                300528

Рахунок №                     UA743005280000026000000034874

Для допомоги ЗСУ.

РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО!!!

Контактні дані для зв’язку:

stepansikora@gmail.com,   fenixslovo@ukr.net,  +380501657803, telegram, Viber, WhatsApp

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *