Психологи назвали 7 способів, завдяки яким брехуни змусять вас повірити їм

За словами психологів, коли люди брешуть, вони часто використовують стратегії, щоб приховати свій обман і показати себе правдивими для інших.

Психологи назвали 7 найбільш розповсюджених методів брехунів ввести вас в оману. Про це пише видання Make it.

Вчені дали понад 200 учасникам, яких визначили як “звичайних брехунів”, таку підказку: “Коли люди брешуть, вони часто використовують стратегії, щоб приховати свій обман і показати себе правдивими для інших. Опишіть стратегії, які ви використовуєте, коли брешете іншим”.

Психологи назвали найпоширеніші способи маніпуляцій:

1. Вони встановлюють зоровий контакт

“Брехуни” кажуть, що намагаються підтримувати або збільшувати кількість зорового контакту з людиною, якій вони говорять неправду. Деякі учасники опитування зазначили, що уникають відведення погляду, коли брешуть.

2. Вони контролюють свою міміку

Учасники повідомили, що вони намагалися маніпулювати виразом свого обличчя, щоб показати “правдоподібність”. За їхніми словами, вони намагаються не допускати виразу страху чи здивування на своїх обличчях.

3. Вони діють спокійно і впевнено

“Брехуни” кажуть, що намагаються зберігати нормальну поведінку. Один учасник дослідження сказав, що вони “поводяться так, ніби нічого не було поганого чи іншого”.

4. Вони не йорзають

За словами “брехунів”, вони навмисно контролюють або зменшують рухи руками чи ногами та іншим чином намагаються підтримувати нормальні рухи тіла, наприклад, схрещуючи руки, щоб мінімізувати бажання йорзати.

5. Вони діють емоційно

Коли деякі люди брехали, вони намагалися здаватися більш емоційними, ніж відчували насправді, наприклад, вдаючи засмучення або плач. Вони ніби думали, що емоційність переконає інших у своїй правдивості.

6. Вони керують своїм тоном і висотою голосу

Люди повідомляли про спроби змінити та контролювати тон свого голосу або висоту голосу, наприклад, намагаючись мати впевнений тон голосу, використовуючи серйозний тон і намагаючись не дозволяти висоті свого голосу підвищуватися.

7. Вони контролюють деталі

Люди зазначили, що вони працювали над тим, щоб контролювати кількість або характер деталей і доказів, якими вони поділилися, приховуючи ключову інформацію або іноді додаючи деталі, намагаючись здатися переконливими.

УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *