Космічні подорожі можуть дуже сильно засмутити чоловіків-космонавтів, – науковці

Оскільки на найближчі роки заплановано не мало пілотованих польотів у космос, необхідно приділяти більше уваги здоров’ю астронавтів.

Нове дослідження показало, що космічні подорожі можуть підвищити ризик еректильної дисфункції у космонавтів-чоловіків.

У дослідженні, опублікованому в журналі FASEB Journal, зазначається, що це пов’язано з тим, що астронавти піддаються впливу високих рівнів галактичних космічних променів (енергетичних частинок, що бомбардують Землю), а також невагомості, поки вони перебувають у космосі.

Дослідження показало, що ризик еректильної дисфункції присутній не тільки під час перебування астронавтів у космосі, але й може зберігатися протягом тривалого часу після їхнього повернення на Землю, пише Newsweek.

Щоб дійти цих висновків, дослідники провели моделювання на щурах-самцях. Вони виявили, що обидва ці фактори космічних польотів були пов’язані з еректильною дисфункцією. Космічний політ може впливати на судинні тканини, що мають відношення до цього стану, навіть після тривалого періоду відновлення, повідомляється в дослідженні.

Еректильна дисфункція виникає, коли людина не може підтримувати ерекцію досить довго. Це може бути викликано різними причинами на Землі, такими як стрес, вживання алкоголю або втома.

“Те, що галактичне космічне випромінювання (GCR) порушило еректильну функцію, не було таким дивним”, – сказав один з авторів дослідження Джастін Д. Ла Фавор, професор Університету штату Флорида.

“Попередні дослідження показали, що GCR може спричинити пошкодження ендотелію та нервової системи, які мають вирішальне значення для правильної еректильної функції. Взагалі, захисні системи еректильних тканин менш надійні, ніж центральна серцево-судинна система, тому ми припустили, що це може мати несприятливий вплив на еректильні тканини. Дивовижним моментом дослідження є те, що ми спостерігали ці ефекти після такого тривалого періоду відновлення”, – додав він.

Дослідники дійшли висновку, що зміни в судинних тканинах можуть відбутися навіть від невеликих доз галактичного космічного випромінювання. Невагомість, або відсутність гравітації, також сприяла цьому, хоча і меншою мірою. Невагомість головним чином сприяла змінам через окислювальний стрес, який визначається як дисбаланс радикалів і антиоксидантів в організмі.

Оскільки на найближчі роки заплановано ще більше пілотованих польотів у космос, необхідно приділяти більше уваги здоров’ю астронавтів, коли вони повернуться на Землю, сказав Ла Фавор.

“Сучасні космічні апарати забезпечують незначний захист від GCR, тому не існує ефективних способів захистити астронавтів від впливу GCR під час польотів у глибокий космос”, – сказав Ла Фавор.

“Цілком можливо, що наслідки впливу GCR можна пом’якшити терапевтично, але для встановлення ефективності потрібні додаткові дослідження, навіть на моделях гризунів. Наше дослідження вивчало ефекти лише після тривалого одужання. Я б припустив, що ефекти галактичного космічного випромінювання будуть більш вираженими невдовзі після впливу, хоча це має стати темою майбутніх досліджень”, – зазначив професор.

УНІАН

**********************

Шановні добродії, дорогі українці, долучайтесь до допомоги ЗСУ. За ваші кошти БФ “Полонія” придбає для наших ЗСУ автомобілі та іншу необхідну техніку і матеріали. Вся інформація про використання Ваших коштів буде публікуватись на сайті fenixslovo.com:

Одержувач:    БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ПОЛОНІЯ”

 Код Одержувача:        45182991

 Банк Одержувача:       АТ «ОТП БАНК» в м. Київ

МФО                                300528

Рахунок №                     UA743005280000026000000034874

Допомога ЗСУ.

РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *