“Посилай хлопчиків”

“Посилай хлопчиків” – так звучав перший в історії Ізраїлю наказ про точкову ліквідацію терористів.
Увечері 4 вересня 1972 року ізраїльські атлети вийшли на нічну прогулянку, подивилися виставу “Скрипаль на даху” і повечеряли із зіркою вистави ізраїльським актором Шмулем Роденскі, після чого повернулися в олімпійське селище на автобусі команди. 5 вересня о 4:30, коли атлети спали, з’явилися вісім членів групи “Чорний вересень”, одягнені в спортивні костюми, вони тягли речові мішки, в яких несли автомати. Терористи перелізли через огорожу і захопили заручників.

Теракт, скоєний під час Олімпійських ігор у Мюнхені 1972 року членами терористичної палестинської організації, жертвами якого стали 11 членів ізраїльської олімпійської збірної (4 тренери, 5 учасників змагань і двоє суддів), а також один західнонімецький поліцейський.

Голда  Меєр не стала розбиратися в психологічних мотивах молодих людей, які вбили 11 єврейських олімпійців. Її не цікавило їхнє важке дитинство. Не хвилювала схильність до депресії. Коли Мосад доповів їй, що спортсменів перед смертю катували (ці відомості були розсекречені зовсім недавно), Голда дала добро на спецоперацію “Гнів божий”.


За пів року агенти Мосаду розкинули мережі в усіх місцях базування терористів “Чорного вересня”. Уперше ізраїльська розвідка показала, що може бути не менш жорсткою і підступною, ніж терористи.
У хід пішло все: підроблені документи, хабарі, навіть шантаж. У результаті друзі вбивць видали їх усіх, кого по дурості, кого зі страху.

Один за одним у Римі, Парижі, на Кіпрі, в Афінах, у Бейруті та Норвегії було знищено 13 із 17 організаторів мюнхенського теракту. До першої річниці “кривавої Олімпіади” більшість убивць уже лежали в могилах.

Про роки прем’єрства Голди говорили різне. Пригадували їй категоричність, ставили в провину помилки Війни Судного дня… Але коли сьогодні ми вдивляємося в обличчя 11 світлих людей, які всього лише приїхали на свято спорту, а повернулися додому в трунах, ми схиляємо голову перед жінкою, яка віддала такий чоловічий і такий материнський наказ: “Посилай хлопчиків”.

У 2005 році, після того, як розсекретили деякі матеріали справи, режисер Стівен Спілберг зняв фільм “Мюнхен”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *