Факти про Сонячну систему, які багато хто не знає
Здавалося б, багато відомо про Сонячну систему кожному, хто хоча б іноді відкривав підручник астрономії в школі.
Але насправді наша галактика таїть в собі величезну кількість таємниць і таємниць, а нові факти про Сонячну систему, які стають відомі вченим, здатні здивувати навіть найдосвідченіших фахівців з астрономії.
1. Швидкість обертання 220-240 км/с
Все рухається в просторі. Сонячна система обертається навколо центру Галактики зі швидкістю 220-240 км / с, а для завершення одного орбітального періоду потрібно близько 240 мільйонів років.
2. Сонячні затемнення
Сонячні затемнення можна спостерігати з будь-якої точки Сонячної системи. Але Земля — єдине місце, де можна помилуватися повним сонячним затемненням.
3. Маса Сонця становить 99, 86% від маси Ss
Як відомо, Сонце набагато більше, ніж будь-яка планета нашої системи. Мало хто замислюється про це, але насправді маса Сонця становить близько 99, 86% від загальної маси Сонячної системи.
4. Швидкість вітру до 2100 км/год
На Землі максимальна швидкість вітру була зафіксована на австралійському острові Барроу і склала 408 км/год. А на Нептуні дмуть найсильніші вітри в Сонячній системі: до 2100 км / год.
5. Хімічний склад
Нещодавно вчені розробили нову модель хімічного складу ранньої Сонячної системи. Відповідно до цієї теорії, близько половини води, яка зараз знаходиться на Землі, надійшла з міжзоряного льоду під час формування Сонця.
6. Вода в СС
За останні пару десятиліть вчені з’ясували, що деякі планети і їх супутники в Сонячній системі мають воду в різних станах. Однак Земля є єдиним місцем в Сонячній системі, де вода може бути присутня у всіх трьох станах: твердому, рідкому і пароподібному.
7. «Мертвий близнюк»
З усіх планет Сонячної системи Венера вважається близнюком Землі. Попри те що умови на її поверхні в цілому непридатні для життя людини (наприклад, тільки температура становить 464 ° C), вона має приблизно ті ж розміри й орбіту, що і Земля.
8. Нейтрино
У XX столітті була відкрита стійка нейтральна елементарна частинка нейтрино. Щоб образно описати його розміри, наведемо наступне порівняння: якби атом був розміром з Сонячну систему, то нейтрино було б розміром з м’яч для гольфу.
9. До -224°C
Найхолодніша планетарна атмосфера в Сонячній системі знаходиться на Урані. Тут температура опускається до -224 ° C.
10. Найвища гора в СС
Найвища гірська вершина на Землі — Еверест (Джомолунгма), висота якої становить 8 848 м, а найвища гора Сонячної системи — на Марсі. Тут висота гори Олімп становить близько 22 км.
11. Найбільша модель
Швеція має найбільшу модель Сонячної системи у світі. Він виконаний в масштабі 1:20 млн і простягнулась на 950 км.
12. Трійка лідерів
Уран — третя за величиною планета Сонячної системи. Перша — Юпітер, а другий — Сатурн.
13. Найбільші шторми
Марс також є домом для найбільших пилових бур в Сонячній системі. Вони часто тривають по кілька місяців і можуть охопити всю планету.
14. Орбітальна швидкість Землі
Земля обертається зі швидкістю близько 108 000 км/год.
15. Вулкани Венери
За різними оцінками, на Землі налічується від 1 000 до 1 500 вулканів. А найбільше їх в Сонячній системі на Венері — понад 1 600.
16. Родом із хмари
Вік Сонячної системи становить 4, 57 мільярда років. Саме тоді вона утворилася з хмари газу і пилу.
17. Сонячна гравітація
Як відомо, Сонце має сильну гравітацію. Людина, яка важить на Землі 68 кг, важила б на Сонці 1 905 кг.
18. Місячна гравітація
А тепер перейдім ближче до нашої планети. Одна і та ж людина вагою 68 кг важила б на Місяці 11 кг.
19. Гравітаційні ефекти “невидимості”
Вчені вважають, що в Сонячній системі далеко за орбітою Плутона є дев’ята планета, яка приблизно в 10 разів більшої Землі. Вона досі не виявлена, і передбачається його існування через гравітаційний вплив, який вона спричиняє на інші об’єкти.