Різні цікаві факти, які поповнять скарбничку знань
Дізнатися щось нове і цікаве в нашому житті можна хоч кожен день. Багато ресурсів та інформації знаходяться у вільному доступі. І в цій збірці — коротко і по суті, кілька цікавих фактів з усіх сфер нашого життя для невеликого поповнення скарбнички знань.
1.
Ми живемо ближче за часом до тиранозаврів, ніж тиранозаври до стегозаврів. Останній жив 150 мільйонів років тому
2.
Перші акули з’явилися на Землі більш ніж за 100 мільйонів років до появи першого дерева
3.
Якби ми вшанували кожну жертву Голокосту хвилиною мовчання, світ мовчав би 11,5 років.
4.
Поки жила Єлизавета 2, у Великобританії змінилося 12 прем’єр-міністрів, а у Ватикані – 7 пап.
5.
У 1943 році група німецьких моряків на підводному човні встановила метеостанцію на узбережжі Канади для уточнення погоди перед військовими операціями. Вона була позначена підробленими знаками про те, що це канадський військовий об’єкт.
Станція була виявлена і «розсекречена» канадцями в 1977 році.
6.
Кільця Сатурна складаються з мільярдів шматків льоду і каменю. Вони розрізняються за розміром – від крупинки солі до невеликої гори.
7.
У 1942 році Мальта була нагороджена Георгіївським хрестом «За мужність і героїзм». Цей острів бомбили протягом 157 днів. Хрест досі знаходиться на прапорі Мальти
8.
Британський король Георг III був відомий як «Божевільний король». Більшу частину свого життя він страждав від психічних захворювань. Його прив’язували до стільців, катували, давали стікати кров’ю, залишали в морозильній камері, щоб спробувати «вилікуватися».
У 2005 році аналіз ДНК виявив надзвичайно високий рівень свинцю і миш’яку в його організмі. Безліч ліків, які йому давали, зводили його з розуму і прирікали на повільну смерть.
Стародавні майя розвивали медицину й астрономію. Але вони не знали, наприклад, що таке колесо.
10.
У 16-18 століттях кораблі з рабами з Африка здійснювали набіги на середземноморські країни по шляху — в основному на прибережні міста Італії, Франції, Іспанії, Португалії, Англії. Таким чином було поневолено до мільйона осіб.
11.
Глава німецької військової розвідки постачав союзникам розвідувальні дані під час Другої світової війни.
12.
На будівництво піраміди Хеопса пішло 2, 3 мільйони вапнякових блоків, кожен вагою понад 2 тонни. Їх добували в каменоломнях на узбережжі Нілу, а потім тягли на дерев’яних «санях» до будівельного майданчика.
13.
За 90 років з 1841 по 1930 рік населення Ірландії скоротилося вдвічі, з 8,4 мільйона до приблизно 4 мільйонів. Винні голод і еміграція. Населення почало зростати тільки в 1960-х роках.
14.
Великій Китайській стіні близько 2700 років, але її третя вже зникла через неправильний догляд і негативних впливів навколишнього середовища.
15.
Альберту Ейнштейну пропонували стати президентом Ізраїлю, але він відмовився. Вчений пояснив відмову тим, що не має необхідного досвіду для цієї посади.
16.
З початку 19 століття і по теперішній час зафіксовано 7 пандемій холери. Для Росії найбільш смертоносною з них стала пандемія 1850-х років – вона забрала життя мільйона осіб.
17.
Факсимільний апарат був винайдений в 1843 році, задовго до появи телефону.
18.
Надра Росії містять близько 4 трильйонів тонн вугілля, близько третини від загальних світових запасів.
19.
У 20 столітті від віспи померло 300-500 мільйонів осіб. У Другій світовій війні загинуло від 70 до 85 мільйонів осіб
20.
Остання страта на гільйотині була проведена в 1970-х роках.
21.
Наш Всесвіт ще молодий — йому всього 13,8 мільярда років.
22.
Коли президент США Теодор Рузвельт виступав з промовою в 1912 році, він був застрелений в упор. Куля потрапила в грудну клітку, але не зачепила легень — як казав сам Рузвельт. Відмовившись від допомоги, він закінчив свою промову, стоячи з кров’ю на сорочці протягом 90 хвилин.
23.
У 1919 році в Бостоні створився потік патоки — вибухнув гігантський резервуар з патокою, і хвиля пронеслася вулицями зі швидкістю 60 км / год. Через інцидент загинула 21 людина, а 150 опинилися в лікарнях.
24.
3 лютого 1972 року в Ірані почалася сильна хуртовина. Вона вирувала 6 днів і вбила понад 4000 осіб.
25.
Польоти людини в космос, портативні комп’ютери й мобільні телефони — все це передувало винаходу валізи на колесах