СБУ викрила Закарпатгаз на розкраданні державного газу

Загалом в розкраданні державного блакитного палива на мільярди гривень підозрюють 16 облгазів по всій країні.

Як повідомляє пресслужба СБУ, до організації привласнення промислових обсягів блакитного палива із газотранспортної системи НАК «Нафтогаз України» причетний топменеджмент 16 регіональних газових підприємств у Закарпатській, Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях, які пов’язані з одним з українських олігархів.

Схема полягала у тому, що «на папері» посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували від них газу. Фактично вони здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке знаходилося у газотранспортній системі й належало державі. Такі злочинні дії завдали Україні збитків на майже 3,5 млрд грн лише у 2021 році.

Інша частина схеми полягала у тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу. Ці кошти «перераховувалися» підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь.

При цьому облгази продовжували використовувати запаси державної газотранспортної системи й тим самим збільшували свою заборгованість перед Нафтогазом. Надалі організатори схеми намагались «списати» штучну заборгованість за рахунок бюджетних коштів.

Наразі правоохоронці проводять обшуки в офісних приміщеннях облгазів. У двох регіонах керівництво газорозподільчими компаніями повернуто державним представникам.

Наразі триває досудове розслідування за статтями ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 212 ККУ (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *