Уїнстон Черчилль: “Зроблене тобою до тебе ж і повернеться”

На початку 20 століття один шотландський фермер повертався додому. Проходячи повз болота, він раптом почув крик про допомогу. Фермер побіг на голос і побачив хлопчика, який намагався видертися з трясовини. Фермер швидко зрубав товсту гілку, обережно наблизився і простяг гілку потопельнику. Коли хлопчик вибрався, він довго не міг вгамувати сльози, він весь тремтів.

– Ходімо до мене в хату, – сказав фермер. – Тобі треба заспокоїтись та зігрітися.

– Ні-ні, – хлопчик похитав головою, – на мене чекає батько. Він, мабуть, дуже хвилюється.

Подякувавши своєму рятівнику, хлопчик втік… А вранці фермер побачив, що до його будинку під’їхала карета, запряжена породистими скакунами. З карети вийшов добре одягнений джентльмен і запитав:

– Це ви вчора врятували моєму синові життя?

– Так, я, – відповів фермер.

– Скільки я вам повинен?

– Не ображайте мене, пане. Ви мені нічого не винні. Я вчинив так, як мала вчинити нормальна людина.

– Ні, я не можу залишити це просто так, бо мій син мені дуже дорогий. Назвіть будь-яку суму, – наполягав відвідувач.

– Я більше не хочу говорити на цю тему. До побачення. – Фермер обернувся, щоб піти. І тут на ґанок вискочив його синочок.

– Це ваш син? – Запитав гість.

– Так, – з гордістю відповів фермер, погладжуючи хлопчика по голові.

– Зробім так. Я візьму вашого сина з собою до Лондона та оплачу його освіту. Якщо він такий же шляхетний, як і його батько, то ні ви, ні я не шкодуватимемо про це рішення.

Минуло кілька років. Син фермера закінчив школу, потім медичний університет, і незабаром його ім’я стало всесвітньо відоме як ім’я людини, що відкрила пеніцилін. Його звали Олександр Флемінг.

Перед самою війною в одну з лондонських клінік надійшов із найважчою формою запалення легень син того самого джентльмена. Як ви вважаєте, що врятувало його життя цього разу? – Так, пеніцилін, відкритий Олександром Флемінгом.

Ім’я джентльмена, який дав освіту Флемінгу, було Рандольф Черчилль. А його сина звали Уїнстон Черчилль, який згодом став прем’єр-міністром Англії.

Можливо, саме ці події згадував Уїнстон Черчилль, кажучи: “Зроблене тобою до тебе ж і повернеться”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *