Російський Патріарх Кирил – багатий олігарх. Ще у 90-х роках він заробляв на імпорті тютюнових і алкогольних виробів, за що його прозвали “тютюновий митрополит”. Крім того, Кирило був агентом КДБ і ФСБ.

Подробиці у програмі “Аргумент” розповів колишній розвідник РФ і офіцер КДБ Сергій Жирнов, зазначивши, що у Кирила грошей неміряно, але це і не дивно, грошей неміряно у всіх “священнослужителів” РПЦ.

“Якщо навіть Кирило і не був великим бандитом, то він абсолютно явно великий капіталіст, причому олігарх у прямому сенсі цього слова. Він продав душу дияволу, тому що його церква наживається на людях, займається різного роду комерційними заходами, у тому числі вона отримувала всякі поблажки, її звільняли від митних податків якихось там, зборів, – зазначив Жирнов. – Його називали “тютюновий” митрополит, коли він ще був митрополитом. Торгували горілкою, алкоголем, тютюном. Грошей у нього неміряно, але це зрозуміло, у них у всіх в російській православній церкві грошей неміряно”.

Ексспівробітник КДБ Сергій Жирнов також згадав, як Кирило на початку 70-х поїхав представляти РПЦ МП в Женеву у Всесвітню раду церков, і пробув там аж два роки:

“Жоден священник, який був ідеологічним ворогом, не міг поїхати у закордонне довгострокове відрядження до Женеви, якщо він не був нашим агентом або навіть оперативним співробітником”.

Жирнов упевнений, що всі єпархії РПЦ за кордоном – це резидентури.

Патріарх Кирило – про війну в Україні

Нагадаємо, голова РПЦ, патріарх Кирило (Володимир Гундяєв) за 10 місяців розв’язаної Росією війни проти України не раз відзначився брехливими та скандальними заявами.

Серед іншого, він заявляв, що “Росія ні з ким не хоче воювати” і що “РФ ніколи ні на кого не нападала”.

Також Кирило говорив, що загибель на війні в Україні “змиє” з росіян всі гріхи й що російські солдати, які “виконують свій обов’язок”, а потім гинуть в боях з ЗСУ, “приносять себе в жертву заради інших”.

УНІАН