Угорщина в ООН: Україна має право на звільнення своїх територій

Угорщина не визнає незаконну спробу “анексії” росією українських територій і підтримує право України на самозахист та звільнення загарбаних територій у межах своїх міжнародно визнаних кордонів.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила постійна представниця Угорщини при ООН Жужанна Горват під час спеціальної сесії Генасамблеї ООН, яка розглядає проєкт резолюції “Територіальна цілісність України: відстоювання принципів Статуту Організації Об’єднаних Націй”.

“Ми ніколи не визнаємо ні незаконні “референдуми”, ні незаконну анексію. Крім того, ми підтверджуємо, що Україна здійснює своє законне право на захист від російської агресії для того, щоб повністю відновити контроль над своєю територією, і має право звільнювати окуповані території в межах своїх міжнародно визнаних кордонів”, – сказала Горват.

Вона додала, що Угорщина підтверджує свою непохитну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

“Що стосується так званих “референдумів”, проведених на окупованих територіях України, то ми рішуче відкидаємо та беззастережно засуджуємо незаконну анексію росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Ці “референдуми” не лише грубо порушують суверенітет, територіальну цілісність та політичну незалежність України, але й також порушують ряд основних принципів, закріплених у статуті ООН та міжнародному праві”, – заявила представниця Угорщини.

Вона додала, що Статут ООН “не є факультативним” і кожна держава-член має дотримуватися правил, встановлених для захисту міжнародного правопорядку.

Також постпред Угорщини при ООН підкреслила, що “будь-яке застосування зброї масового ураження суперечить нормам міжнародного права, включаючи статут ООН чи зобов’язання сторін, взятих, зокрема, в рамках Будапештського меморандуму чи Конференції з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї”.

“Скажімо чітко: Угорщина засуджує будь-яку погрозу ядерної війни. Ядерну війну не можна виграти, і тому вона не має ніколи вестися”, – додала Горват.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *