Час уже вирішувати, – Володимир Зеленський звернувся до Віктора Орбана із питанням визначитися на чиєму боці Угорщина

Вчора, 24 березня президент України Володимир Зеленський виступив на саміті по відеозв’язку з емоційною промовою.

Зеленський розповів про загиблих в результаті нападу РФ, та нагадав, що реакція ЄС на дії Кремля майже завжди була запізнілою та попросив лідерів ЄС не схибити з рішенням про схвалення пришвидшеного вступу до Євросоюзу цього разу.

“Україна має бути в ЄС вже найближчим часом. Принаймні у вас для цього все є”, – цитує президента Українська правда.

Після цього Зеленський перерахував усі держави ЄС, позначивши ті з них, позиція яких викликає сумніви. За даними “Європейської правди”, цей список ґрунтується на даних закритих обговорень у ЄС, а також на переговорах Києва з окремими з цих країн.Зеленський назвав 10 держав, які не приховують проукраїнську позицію у дискусіях щодо вступу, означивши їх як ті, що “за нас”.

Це – Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словенія, Словаччина, Чехія, Болгарія, Хорватія. Окремо президент виділив Італію, яка спершу мала сумніви, але згодом, після виступу Зеленського у парламенті, прем’єр Італії Маріо Драгі заявив, що ЄС готує для України позитивні рішення. “Дякую за підтримку!” – звернувся Зеленський до Драгі.

Наступну групу з 9 країн президент виділив окрема, застосувавши щодо них також позитивні, але більш розмиті формулювання. За даними ЄП, країни, що зараховані до цієї групи, що не є чіткими прибічниками пришвидшеної процедури вступу України до ЄС, але проголосують “за” під час розгляду українських. До цієї групи увійшли Франція, Греція, Фінляндія, Мальта, Данія, Кіпр, Люксембург, Швеція та Румунія. Позиція останньої країни особлива.

Ще 6 держав, виходячи зі слів Зеленського, є проблемними. Однак Зеленський висловив впевненість, що зможе їх переконати.

“Португалія – ну практично… Нідерланди – за раціональних, тож, знайдемо спільну мову. Іспанія – знайдемо спільну мову. Бельгія – знайдемо аргументи. Австрія – разом з українцями для вас це можливості. Ірландія – ну практично.”

Окремо – перед останньою у списку – Володимир Зеленський назвав Угорщину. Як відомо, останніми тижнями з уряду Угорщини пролунала низка антиукраїнських, неприйнятних заяв. Як наслідок, чверть виборців угорської партії влади звинувачують Київ у війні. Володимир Зеленський звернувся на саміті до прем’єра Угорщини Віктора Орбана, нагадавши йому про історію Угорщини часів гітлерівської Німеччини.

“Послухай, Вікторе, знаєш, що відбувається в Маріуполі? Будь ласка, якщо зможеш, сходи на свою набережну, подивись на те взуття і ти побачиш, як масові вбивства можуть повторюватися в сучасному світі. Це сьогодні робить Росія, те саме взуття в Маріуполі, там такі ж самі люди, дорослі і діти, дідусі й бабусі, і їх там тисячі, і цих тисяч уже немає. А ти вагаєшся, вводити санкції або ні? Вагаєшся, пропускати зброю або ні, торгувати з Росією або ні? Немає часу вагатися. Час вже вирішувати. Ми віримо у вас, нам потрібна ваша підтримка, ми віримо в твій народ, віримо в ЄС і віримо, що у вирішальний момент Німеччина також буде з нами”, – емоційно висловився Зеленський.

Зеленський завершив виступ згадкою про державу, яка наразі є ключовим противником інтеграції країни до ЄС – про Німеччину.

“Ми віримо, що у вирішальний момент Німеччина також буде з нами. Слава Україні!”, – сказав президент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *