Топ найстрашніших планет у Всесвіті. Частина 2

У першій частині ми розповіли про 4 моторошні екзопланети, на яких вам нізащо не захотілося б побувати. Сьогодні ми продовжимо наш список найстрашніших відомих екзопланет у Всесвіті.

KOI-55

Це планетна система біля блакитного карлика. Нещодавно він був червоним гігантом, але скинув зовнішню оболонку. Навколо нього обертається дві планети, які, найімовірніше, є хтонічними. Тобто є залишками газових гігантів, які втратили свою атмосферу.

Найближча до зірки планета – KOI-55 практично поглинена нею. Планета знаходиться в атмосфері зірки, через що її поверхня розігріта понад 6000 градусів Цельсія, що робить KOI-55 b найгарячішою відомою планетою. У таких умовах планета поступово випаровується і незабаром повністю розчиниться у зірці.

Зображення KOI-55 b у мережі відсутні. На зображенні просто планета в атмосфері зірки. Джерело: https://klikabol.com

WASP-12b

Дана планета є газовим гігантом радіуса якого в 1,75 раза більше, ніж у Юпітера. Від материнської зірки WASP-12b відокремлює всього 4,5 млн км і вона обмінюється речовиною зі своєю зіркою. Точніше сказати зірка поступово перетягує речовину планети, викривляючи її форму. В результаті через кілька мільйонів років WASP-12b буде повністю зруйнована і поглинена зіркою.

WASP-12b у виставі художника. Джерело: wikipedia.org

Гліза 436 b

На цей час Глізе 436 b є однією з найближчих відомих екзопланет. Її розміри близькі до розмірів Нептуна: маса у 22 рази перевищує Земну, а радіус в 4,3 раза більше за радіус Землі. Дослідження показали, що на Глізі 436 b багато води, яка перебуває у дуже незвичайному стані. Річ у тому, що Глізе 436 b знаходиться дуже близько до материнської зірки і її поверхня досить гаряча, проте, через велику масу планети вона володіє і великою гравітацією, а також високим атмосферним тиском. В результаті вода знаходиться у твердому стані, попри температуру близько 300 градусів Цельсія. Фактично Гліза 436 b покрита гарячим льодом з температурою 300 градусів, який не плавиться, але випаровується (сублімує). В результаті за планетою тягнеться гігантський хвіст із водню, довжиною в 50 разів перевершує діаметр материнської зірки.

Глізе 436 b у виставі художника. Джерело: wikipedia.org

COROT-3b

Цей об’єкт був виявлений у 2008 році методом, який дає вкрай низьку точність оцінки параметрів планети. Маса COROT-3b була оцінена у 21,66 маси Юпітера, що робить її найважчою екзопланетою відомою людству та однією з найважчих екзопланет, які можуть існувати в принципі. Річ у тім, що маса COROT-3b знаходиться в прикордонній області між планетою та коричневим карликом, який має спірний статус, але зазвичай його відносять до зірок. Тому можливо, що навіть COROT-3b є зіркою.

Коричневий карлик у виставі художника. Джерело: https://www.theverge.com

Тиск і тяжіння на COROT-3b настільки великі, що якби ми потрапили у верхні шари атмосфери, ми б за лічені секунди впали б на планету і були б роздавлені атмосферою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *