Україна святкує 30 років незалежності, а в Тячеві рейдери захоплюють приватний ринок та громлять кіоски і ларьки підприємців

Читач запитає: невже це можливо? Невже в той час, коли влада держави декларує європейські цінності, а в одному окремому населеному пункті в центрі Європи, невідомі особи, під керівництвом адвоката, депутата Хустської міської ради Аннишинеця Миколи Васильовича, який представляв «орендаря» Петечела Михайла Андрійовича, під прикриттям охоронної фірми «Безпека Універсал» (Виноградово, керівник Володимир Угрин) та Тячівського районного відділу поліції (яким керував в.о. начальника Юрій Юрійович Мартинич), чинять грубе беззаконня і свавілля: захоплюють приватний ринок МПП «Гранат» та за допомогою екскаватора і інших засобів знищують ларьки та кіоски приватних підприємців та МПП «Гранат»?

Виявляється, що можливо. І що саме цікаве, одним з ініціаторів цього злочину є експрокурор Івано-Франківської та Закарпатської області Владислав Братюк, який зараз працює першим заступником голови Тячівської ТГ.

Але давайте все по порядку.

Володимир Угрин, керівник охоронної фірми “Безпека Універсал”
Хронологія подій, які передували рейдерству

20 квітня 1994 року рішенням 14 сесії Тячівської міської ради народних депутатів 21 скликання було вилучено земельну ділянку біля ресторану «Україна», яка ще 21 січня 1981 року була відведена товариству Автомобілістів Тячівським міськвиконкомом для платної стоянки автотранспорту, та дозволено МПП «Гранат» обладнати цілодобову платну автостоянку, а також на даній земельній ділянці організувати речовий ринок та продаж легкових автомобілів у вихідні дні.

На підставі цього рішення, Тячівською міською радою народних депутатів був виданий Державний Акт на право постійного користування землею від 17 червня 1994 року, серія ЗК 011, №00036 МПП «Гранат» на дві земельні ділянки загальною площею 0, 325 га для відкриття платної стоянки та речового ринку.

Юрій Юрійович Мартинич Заступник начальника відділу поліції — начальник слідчого відділення

На протязі 6 років МПП «Грант» займалося благоустроєм земельних ділянок: влаштоване бетонне покриття, зроблене зливна каналізація, облаштовані місця торгівлі у вигляді навісів та ларьків і кіосків (малих архітектурних форм), кафе, магазин, сторожка для охорони.

У 2006 році комусь у Тячівській міській раді прийшла в голову «геніальна думка»: виявляється попереднє керівництво міста неправильно оформило Державний Акт і його потрібно скасувати. Чому? Про це можна тільки догадуватися. Занадто ласий шматок землі в центрі міста.

Хоча можна була рішенням сесії Тячівської міської ради зробити певні зміни та доповнення до рішення від 20 квітня 1994 року. Але в такому разі шматок землі площею 0,3 га залишив би ся в постійному користуванні МПП «Гранат». Але в керівництва міської ради були, видно, інші плани, воно просто хотіло забрати земельну ділянку. І вирішила це зробити через суд.

Братюк Владислав Петрович (зліва), перший заступник голови Тячівської міської ради

Але була одна «дрібничка»: кого визначити відповідачем. Не могла ж міська рада сама на себе подавати в суд. Хоча, якби міські чиновники були впевнені у своїй правоті, то могли б, наприклад, попросити це зробити прокуратуру. Чи побоялися, чи юриста мали «високої кваліфікації» – міська рада вирішила визнати відповідачем… МПП «Гранат», яке до  видачі Акту немало ніякого відношення, адже видавав названий документ сам позивач, тобто Тячівська міська рада.

Дивно, чому в даному випадку, якщо Державний Акт виданий неправильно,  міська рада сама не виправила ситуацію, не зробила доповнення та зміни до свого рішення від 20 квітня 1994 року та не скасувала «неправильний» Державний Акт і не видала новий, а сама себе, практично подала в суд?

Копія рішення Тячівської міської ради від 20 квітня 1994 року

Після 9 річної судової тяганини, у 2015 році, позов Тячівської міської ради був залишений        без розгляду. На цей період МПП «Гранат» вже 21 років користувалось земельними ділянками, проводило успішно підприємницьку діяльність та справно платило податки державі.

Цікаво, що останній податок за землю був зроблений за серпень 2021 року, вже після рейдерської атаки. Якщо земельними ділянками МПП «Гранат» користується незаконно, то чому підприємству не повернули «незаконно» сплачений податок?

За 27 років діяльності МПП «Гранат» фіскальні органи не виявили жодних порушень в діяльності підприємства.

Ще один цікавий момент, про який не міг не знати Тячівський міський голова Іван Ковач, який  уже більше 10 років керує Тячевом та його перший заступник, кваліфікований юрист та експрокурор Владислав Братюк.

Відповідно до ст. 119 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність бо надати в користування.

Але замість того, щоб допомогти порядним і добросовісним  підприємцям Тячівська міська рада знову подала позов до Господарського суду, який у 2016 року був задоволений і Державний Акт на право постійного користування землею був скасований.

Копія Акту про приймання в експлуатацію речового ринку МП “Гранат”

І тут наступає досить цікава правова колізія. Як ми вже писали, Державний Акт видався Тячівською міською радою, а не МПП «Гранат», тому жодне виконавче впровадження не могло змусити відповідача (МПП «Гранат») виконати рішення суду. На час подачі позову – позивач та відповідач (Тячівська міська рад) були в одній особі і внести  зміни в документацію, на підставі якої видався Державний Акт,  міг зробити самостійно, але не зробив це. Чому?

Ще до винесення рішення суду відділи земельних ресурсів при виконкомах у 2011 році  були ліквідовані, а справи передані Державній агенції земельних ресурсів України, яка в 2014 році була перетворена в Держгеокадарстр, який не був і не міг бути відповідачем по справі. Відкривати виконавче впровадження відносно Держгеокадастру не було жодних юридичних підстав. І тому, не дивлячись на те, що Державний Акт судом скасований ще в 2016 році, не існувало структури, яка б могла виконати рішення суду.

Так як рішення суду не було вчасно виконано, то Тячівська міська рада втратила строк для його примусового виконання. Скасування Державного Акту по теперішній час документально не підтверджено. Це не було зроблено, навіть, після ще позитивного рішення  Суду для Тячівського міськвиконкому в 2017 році. Тому немає підстав для звільнення земельної ділянки.

Друга правова колізія. Суд скасував Державний Акт на право постійного користування землею, але не ставив під сумнів законність того факту, що рішенням Тячівської міської ради у 1994 році МПП «Гранат» був наданий дозвіл обладнати цілодобову платну автостоянку в районі ресторану «Україна», а також організувати на ній речовий ринок.

Результати погрому на речовому ринку МПП “Гранат”

У останньому рішенні Суду (від 2017 року) не вказано, яким чином повинна бути звільнена спірна земельна ділянка і хто повинен компенсувати втрати майна МПП «Гранат» та витрати на облаштування ринку.

У ч. 1,3,  ст. 212 Земельного Кодексу України чітко прописано, що тільки «самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам  землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними».

Охоронна фірма “Безпека Універсал” професійно захищає погромників

Тобто МПП «Гранат» працює на спірній земельній ділянці законно і всіх спроби насильницьким шляхом припинити його підприємницьку діяльність є злочином і підпадають під певні статті Кримінального Кодексу України. 

Як законопослушні громадяни України власники МПП «Гранат» готові були виконати рішення суду, але від Тячівської міської ради не поступило жодних пропозицій відносно компенсації майна і тому МПП «Гранат» продовжувало свою роботу і вчасно платило державі податки.

Тячівська поліція теж захищає рейдерів і погромників на речовому ринку МПП “Гранат”

Третя правова колізія. Так як облаштування речового ринку на спірній земельній ділянці не визнано судом самовільним то й виконавче провадження по Наказу Господарського Суду було припинено. Здавалось у в Тячівській міській раді восторжествує здоровий глузд і Його Величність Закон. Але там з певної причини (про цю причину ми розкажемо в наступній частині нашої публікації) вирішили йти до кінця, грубо порушуючи Конституцію України та законодавство України.

На початку 2021 року міська рада знову звертається до суду для поновлення виконавчого провадження і одночасно готується до аукціону, на якому збирається надати в оренду спірну ділянку потрібним людям. Яким? Про це теж в наступній частині публікації.

Четверта правова колізія. Торги по спірній земельній ділянці проводяться в той же самий день, коли відбувалося судове засідання в Господарському суді. В одному і другому випадку, як ми вже перед цим писали, «головним героєм» виступає Тячівська міська рада. Як сказали би гумористи в даному випадку: «наступ йде по двом фронтам».

Хіба це можливо, запитає в нас читач? Виявляє, що можливо, особливо в тій міській раді, в якій працює першим заступником експрокурор обласного масштабу Владислав Братюк.

Організатор торгів тячівська міська рада та виконавець торгів «Хуст-земля Карпат» грубо порушили при проведені аукціону як законодавство України так і рішення Тячівської міської №3832 від 12.09.2019 року «Про затвердження Положення про конкурсну комісію…», до якого додано  Додаток 5, є  Договір на проведення земельних торгів у формі аукціону,   у п. 1.3 якого чітко записано: «Організатор підтверджує, що на момент підписання цього договору, земельна ділянка дійсно перебуває в розпорядженні Організатора (прим. В нашому випадку це не відповідає дійсності), нікому не продана, не подарована, в оренду не передана, не перебуває в заставі або під арештом і не має будь-яких обтяжень…». В нашому випадку в Господарському суді продовжується розглядатися спір по даній ділянці і на ділянці є забудови, які належать третім особом, тобто МПП «Гранат». Так що бачимо, що обтяження є.

Крім того, в ЗМІ була відсутня всяка інформація про проведення аукціону та результати аукціону. До аукціону, як можливий першочерговий орендатор, не було допущено МПП «Гранат», яке веде господарську діяльність на земельній ділянці, яка подана на аукціон, більше 20 років.

Тим не менше аукціон відбувся і виграв його громадянин Петечел Михайло Андрійович, який проживає в с. Стеблівка Хустського району.

Хто такий Петечел Михайло Андрійович, раді якого Тячівська міська рада пішла на грубе порушення діючого законодавства України і на прямий злочин? Про це ми розкажемо в наступній частині нашої публікації.

Після «аукціону» були здійсненні чотири спроби захоплення земельної ділянки (21.04.2021, 12.05.2021, 11.06.2021). Якщо перший раз захоплювати ділянку прийшов тільки один громадянин, то другий і третій раз були задіяні правоохоронні органи: 40 поліцейський та 20 спецпризначенців. Але ні разу з  рейдери не було представників виконавчої служби, як це мало би бути згідно діючого законодавства, адже судовий процес в Господарському по поновленню виконавчого провадження продовжується. Присутність поліції в даних випадках була незаконною і, на щастя, все закінчилось мирно. Поліція, після невеличкої штовханини покинула ринок.

Власникам МПП «Гранат» здавалось, що на цьому протиправні дії «орендаря» Петечела М.А., його господарів та Тячівської міської ради на цьому закінчились і чекали рішення Господарського суду.

Але рано заспокоїлись. Все почалося о 6 годині ранку 31 липня 2021 року

На територію ринку, без попередження, без пред’явлення будь яких документів, без представників виконавчої служби вриваються охоронці приватної охоронної фірми «Безпека» та біля 40 поліцейських.

Така величезна кількість людей на 30 соток землі та на 20 підприємців, які почали приїзджати у свої торгівельні кіоски?

Невстановлені особи під керівництвом депутата Хустської ради Аннишинеця Миколи Васильовича приїхала з екскаватором, який почав громити та перетворювати в сміття навіси, ларьки, кіоски приватних підприємців.

Охоронна фірма «Безпека Універсал», з незрозумілих причин, захищала невстановлених осіб, які займалися погромом на ричовому ринку від можливої протидії підприємців. Невже така функція записана в Статуті охоронної фірми, невже на такий вид діяльності їм видана ліцензія?

Замість того, щоб припинити протиправні та злочинні дії невстановлених осіб та їх керівника Аннишенця М. В., поліція безучасно спостерігала за тим як скоюється злочин. Таким чином стаючи самі учасниками злочину, забуваючи при цьому, що отримають зарплату з державного бюджету, який поповнюється за рахунок справних платників податків, якими й є підприємці, майно яких знищувалось на очах поліції.

І що саме цікаве, що за свідченнями очевидців, за цим усім спостерігав і керував процесом експрокурор, перший заступник Тячівського міського Владислав Братюк.

Все це, шановний читач, зможе побачити на відео, яке ми подамо найближчий час на ютубі у  відеопроєкті «Актуальне від Степана Сікори».
Хто організатор та натхненник злочину? Про це ми розкажемо в наступній публікації.

Скріншот з відео лідера руху #SAVE ФОП в Закарпатті  Роберта Іванча

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *