Готується до запуску перший в світі дерев’яний супутник
Цьогоріч на орбіту вирушить перший в своєму роді дерев’яний супутник. Апарат Woodsat, розроблений Європейським космічним агентством (ЄКА), має корпус з фанери.
Woodsat являє собою типовий кубічний супутник класу CubeSat, але виконаний він з нетипових матеріалів. Всі поверхневі панелі супутника виготовлені з березової фанери. Єдиними не дерев’яними зовнішніми деталями є алюмінієві напрямні, які необхідні для розгортання супутника, і металева селфі-палиця.
Деревина та сенсори
Woodsat – дітище фінського наукового журналіста Ярі Макієна, який також очолює компанію Arctic Astronauts. Компанія продає репліки супутників CubeSat для освітнього використання і колекціонування.
Макієн вже знайшов партнера – аерокосмічну компанію Rocket Lab, яка надасть свою ракету Electron для запуску. ЕКА тим часом працює над набором датчиків супутника, які разом з бортовими камерами відстежуватимуть його роботу в космосі.
Одна камера буде встановлена на селфі-палиці для знімання дерев’яних поверхонь супутника. Також на борту буде знаходитися діодний індикатор, датчик для моніторингу рівня тиску в корпусі Woodsat і датчик забруднення, так званий мікродатчик кварцового кристала. Він буде відстежувати міні відкладення, які формуються на супутнику. Ці відкладення можуть виникати в результаті руйнування бортової електроніки або поверхні деревини.
Деревина супутника пройшла спеціальну обробку.
Організатори місії очікують, що завдяки покриттю Woodsat зможе витримати вплив атомарного кисню. Цей кисень утворюється поблизу кордонів атмосфери, коли молекули кисню руйнуються ультрафіолетовим випромінюванням Сонця. Супутник буде обертатися на орбіті на висоті від 500 до 600 км. Запуск відбудеться до кінця 2021 року.