Під час повного місяця народжуваність зростає

Поширене уявлення про те, що під час повного місяця народжуваність підвищується, знайшла несподіване підтвердження в частоті народження телят у корів, причини чого поки залишаються загадкою для вчених.

“Нас, як ветеринарів, часто цікавить те, чи ми можемо розкрити ті питання, які складно вивчати серед людей, на прикладі звичайних домашніх тварин. Наше дослідження – приклад реалізації цього підходу, але нам ще потрібно провести повторні досліди на більш великих групах корів. Крім того, ми поки не знаємо, підпорядковуються люди цій закономірності і чому вона існує”, — заявив Томохіро Йонедзава (Tomohiro Yonezawa) з університету Токіо (Японія).

В останні роки вчені почали активно цікавитися тим, як Місяць і пов’язані з ним феномени – припливи, відливи, зростання і падіння атмосферного тиску можуть впливати на біоцикли людського тіла і нашу поведінку. Цей інтерес обумовлений тим, що за весь час існування цивілізації у найрізноманітніших народів Землі накопичилося безліч легенд і уявлень про те, що повний місяць або молодик можуть впливати на статеву поведінку людей, їх агресивність та інші якості.

Йонедзава і його колеги випадково знайшли підтвердження одному з цих міфів – аномально високої народжуваності під час повного місяця, аналізуючи частоту народжуваності телят по місяцях і днях на одній з ферм в околицях Токіо з 2011 по 2013 рік.

За цей час, за словами вчених, народилося 428 телят, велика частина яких з’явилася на світ в ті дні і ночі, які передували настанню повні, під час найповнішого або безпосередньо після нього.

Така залежність особливо сильно виявлялася серед тих корів, які вже до цього народжували дітей. Поки не зрозуміло, що породжує таку незвичайну закономірність і чи дійсно вони пов’язані з Місяцем.

Вчені пропонують вести більш масштабні спостереження за коровами для того, щоб підтвердити або спростувати наявність такого взаємозв’язку, і розкрити як він працює на біологічному рівні

Цікавості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *