Крах надій і сподівань «елітних» закарпатських контрабандистів

Трохи загальних понять.

Для встановлення контролю над перевезенням товарів через кордони та стягування митних зборів було створено митниці.

Порушення встановлених державою законів перевезення товарів та приховування їх від митного контролю дістало назву «контрабанда».

Митна політика була завжди частиною зовнішньої політики держави, а контрабанда виникла і розвивалась як протидія цій політиці.

Контрабанда завдавала збитків не лише фінансовій системі держави, з нею тісно були пов’язані такі види злочинів, як хабарництво, спекуляція, грабіж. Нерідко контрабандистів використовували сусідні держави для збору розвідувальної інформації. Саме тому проблема контрабанди завжди була в центрі уваги державних установ, і боротьбі з нею приділялась велика увага. Особливо це важливо в період війни з Росією.

Чотири фури з контрабандними цигарками безперешкодного перетнули кордон.

Недавно екскерівник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив сенсаційну новину: через Чопську митницю безперешкодно проїхали чотири фури з контрабандними цигарками.  Тільки пильність угорських прикордонників та митників зірвала велику контрабандну операцію. “Незамитнені” цигарки так і не доїхали до пункту призначення. Кажуть, що збитки закарпатських «елітних» контрабандистів сягнули майже мільйон «зелених американських президентів». Що саме цікаве, в Закарпатських ЗМІ не було жодної інформації про цю подію (Геннадій Москаль про масштабну тютюнову контрабанду з України до ЄС (відео))

Українська асоціація інвалідів АТО в Закарпатській області завітала до начальника Закарпатської митниці Михайла Товта, аби почути пояснення щодо рекордної партії контрабандних цигарок, які митники пропустили до Європи на КПП «Тиса», на українсько-угорському кордоні.

У ході діалогу начальник митниці почав виправдовуватись на звинувачення АТОвців про те, що він дав команду пропустили через український кордон фуру із цигарками, і заявив, що міг дати дозвіл пропустити максимум мікроавтобус із цигарками, але фуру ні (https://www.facebook.com/watch/?v=485700232467459). Цікаве зізнання, чи не так? Враховуючи те, хто лобіював призначення Михайла Товта на посаду керівника митниці.

Чому генерал-майор СБУ Олексій Петров поміняв престижну посаду на посаду голови Закарпатської облради?

Це питання я неодноразово задав тим, хто активно підтримував обрання Олексія Петрова на посаду голови Закарпатської облради. Відповіді так і не отримав.

Взагалі, за всю історію Закарпатської області, починаючи з 1946 року,  в перше керівником обласної ради було обрано людину з невідомим і незрозумілим минулим, людину, яка в перше появилась на Закарпатті в якості призначено голови Закарпатської облдержадміністрації у квітні 2020 року, а вже в грудні 2020 року була обрано головою Закарпатської облради. При цьому, це обрання супроводжувалось великим міжнародним скандалом та погіршенням відносин України з Угорщиною. Для того, щоб схилити депутатів обласної ради від угорської партії України КМКС на свою сторону, кажуть, що Петров ініціював обшуки СБУ в помешканні лідера КМКС Ласла Брензовича та  в офісах  угорських громадських організацій. Не допомогло. Угорці відмовили генералу.

Але «Рідне Закарпаття», лозунгом якого було «Закарпаттям повинні управляти закарпатці» та «Батьківщина», лідери якої клялись, що вони ніколи, не підтримають «пришляка», одноголосно проголосували за обласного лідера ПП «Слуга народу».

Чому? Це запитання я теж задавав обласним лідерам названих партій. Отримував якісь непереконливі мотивації, на кшталт того, що Петров буде активно сприяти ремонту і побудови закарпатських доріг в рамках загальноукраїнської програми «Велике будівництво» тощо.

Але, мабуть, в розумного та чарівного, майже москвича, (Примітка. Народився Олексій Петров в Росії, в місті Коломна, Московської області)  Олексія Геннадійовича були інші плани. Будуючи професіоналом високого рангу Петров досить швидко розібрався в  розкладках «елітних» закарпатських контрабандистів, в яких, в кращому випадку, були куплені дипломи про вищу освіту і які збиралися переграти свого протеже або, в гіршому випадку, зробити своїм спільником. Наївні сподівання.

Але видно, посада голови Закарпатської облради для Олексія Петрова є тільки прикриттям для генерал-майора СБУ.

На мою думку, те що РНБО вжило жорстких заходів проти контрабандистів, серед яких є деякі  закарпатці, немала заслуга і голови Закарпатської облради, який інформував керівництво держави про контрабандні потоки в Закарпатській області.

«Елітні» контрабандисти, які ще «вчора» лобіювали обрання Петрова, почали це розуміти. І почався пошук серед депутатів обласної ради партнерів, щоб зняти генерала. І що саме цікаве, що таких партнерів починають шукати серед «провладних» депутатів. Ось, «Чому сесія Закарпатської обласної ради пройшла на «грані фолу».

Парадокс закарпатської політики в тому, що Олексій Петров, навпаки, починає шукати союзників серед «опозиційних» депутатів.

 Дещо про минуле генерала Петрова прочитати в «Журналістське розслідування: хто він генерал Олексій Петров та голова Закарпатської облради?»

Крах надій і сподівань «елітних» закарпатських контрабандистів

В наших «елітних» контрабандистів, яким здавалося, що після того, як вони добились обрання головою облради  росіянина Олексія Петрова і призначення головою облдержадміністрації  росіянина  Анатолія Полоскова, вони, як місцеві, які добре знають політичну, економічну ситуацію в області, в яких в розпорядженні є свої  «чорносорочники», зуміють контролювати контрабандну, політичну,  економічну, земельну та лісову ситуацію в області.

Так здавалося. А що вийшло?

Жорсткі санкції проти місцевих «елітних» контрабандистів. В санкційний список, правда,  потрапили тільки два закарпатських «елітники»: Валерій Пересоляк з сели Минай (Примітка. Утримує ФК «Минай) та Орест Фірманюк з Виноградова (Українська правда). Щось дуже мало. Немає ні одного з «групи Авакова». На цей раз Арсен Аваков «відмазав» своїх «пташок» від санкцій. А чи буде це «завтра»? Скоріше всього, що ні. (Примітка. Кажуть, що зарплата в «групі Авакова» – 50 тис. доларів США в місяць).

Володимир Зеленський вже перестав довіряти «елітникам», мабуть, за їх нескромні апетити.

Як я вже писав, ці хлопці, посадили у крісло голови Закарпатської облради «свого» Олексія Петрова, випросили для свого Анатолія Полоскова посаду голови Закарпатської облдержадміністрації та для свого Михайла Товта – посаду керівника Закарпатської митниці. Але, здається, що продовження даного списку вже не буде.

Хоча в цьому списку мав бути:

Василь Губаль, як керівник агенції лісового господарства Закарпаття;

Микола Островський, як керівник держгеокадастру Закарпаття та деякі інші хлопці, близькі до сьогоднішніх «господарів» краю.

Передбачалось, що наші «елітники» виграють тендери на капремонт та будівництво всіх доріг в Закарпатті. Тендери виграли інші компанії.

Наскільки мені відомо, призначень своїх хлопців більше не буде. Мало того, як стало відомо з вірогідних джерел, Анатолія Полоскова найближчим часом звільнять, а на одному з чергових засідань РНБО оголосять і головних контрабандистів області.

На Банковій, мабуть, зрозуміли, що «господарі» краю занадто дорогі хлопці для країни й не тільки.

Президент України Володимир Зеленський назвав контрабанду «економічним тероризмом проти України», оскільки за розрахунками експертів збитки через контрабанду сягають 300 мільярдів гривень, що недоотримав державний бюджет. З них понад 100 мільярдів – внаслідок неефективної роботи митниці.

Подальші контрабандні події будуть цікавими. Будемо чекати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *