Зразок астероїда Ітокава вразив вчених своїм складом. У ньому виявили і воду, і органічні речовини

Вчені вперше виявили сліди води й органічних речовин разом в зразку астероїда Ітокава. Невелика кількість ґрунту було отримано під час першої місії Японського агентства аерокосмічних досліджень (Jaxa) “Хаябуса” у 2010 році.

У зразку були виявлені вода й органічні речовини (в тому числі поліароматичний вуглець і нанокристалічний графіт), які потрапили на тіло не в результаті зіткнення, а утворилися на самому астероїді.

Дослідники з Королівського університету Холлоуей в Лондоні припускають, що космічне тіло хімічно еволюціонувало за мільярди років, об’єднуючи рідкий і органічний матеріал таким же чином, як це робила Земля.

Астероїд витримав екстремальну спеку і руйнування, але зумів переформувати себе завдяки матеріалу, який він «підібрав».

Це дослідження показує, що астероїди S-типу, такі як Ітокава, містять «сирі інгредієнти життя». Аналіз Ітокави може змінити традиційні погляди на походження життя на Землі. Оскільки раніше увагу вчених фокусувалася на багатих вуглецем астероїдах С-типу.

«Це відкриття справді захоплює, оскільки воно розкриває складні деталі історії конкретного астероїда і те, як його еволюційний шлях схожий на шлях пребіотичної Землі», – зазначають автори роботи.

Популярная механика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *