У Словаччині почав діяти закон, який забороняє повернення втраченого громадянства

Закон про подвійне громадянство у Словаччині набув чинності у 2010 році. З тих пір Словаччина законодавчо не визнає подвійного громадянства: якщо громадянин країни отримує паспорт іншої держави, то, згідно з законом, втрачає словацьке громадянство, повідомляє Mukachevo.net.

З того часу понад 3500 людей втратили своє словацьке громадянство, повідомляє Index.hu.

А останнє рішення уряду Словаччини перекриває можливість його повернути для більшості угорців, які тут проживають. Згідно з новим законом, ті, хто проживав у іншій країні щонайменше п’ять років, можуть відновити своє словацьке громадянство.

Однак це положення не поширюється на угорців, які переважно проживають у регіоні, який в самій Угорщині називають Фельвідейк (Верхня Угорщина). Угорці у Верхній Угорщині не підпадають під дію цього закону, оскільки у більшості вони не змінювали свого місця проживання.

Словацький державний секретар МЗС Мартін Клус нещодавно пояснив чому угорці, які проживають у Словаччині, не можуть мати подвійного громадянства.

Зокрема він у якості прикладу згадав Абхазію, Східну Україну, Донецький басейн та інші подібні райони, де подвійне громадянство є частиною плану захоплення території іншою країною.

На своїй сторінці у соцмережі він написав:

“Кожен словак, який виступає чи діє за іноземну владу … небезпечний для власної країни”.

Раніше Мартін Клюс під час початку російської інтервенції в Криму вказував, що подібне може статися й у Словаччині, якщо залишиться практика подвійного громадянства.

Депутати у парламенті Словаччини, які представляють угорську меншину обурені новою поправкою до законодавства і вважають, що вона націлена саме на угорців.

“Ухвалена поправка до закону показує, що всі зусилля були спрямовані з самого початку саме проти угорців”, – заявив депутат Дьєрдь Дьімеші. Він розглядає цей закон як подвійний стандарт.

Партія угорців Словаччини MKP наполягала змінити цю поправку, однак їх думка не була врахована.

Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто вже повідомив, що наступного тижня збирається до Братислави, аби розібратися в ситуації.

Нагадаємо, що Рада національної безпеки і оборони доручила Кабінету міністрів України протягом двох місяців розробити законопроєкт про виявлення українців з подвійним громадянством.

“Зараз в кого таке є (подвійне громадянство – ред.), я б усім радив найближчим часом позбавитись іншого громадянства, щоб не наражати себе на неприємності”, — заявив секретар РНБО Данілов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *