Голова Закарпатської облдержадміністрації Анатолій Полосков про безпеку і захист національних меншин

Анатолій Полосков, голова Закарпатської  облдержадміністрації:

“Як голова обласної адміністрації, в межах своїх повноважень, завжди буду надавати особливої уваги безпеці національних меншин Закарпаття, забезпеченню гарантованих законодавством України рівних політичних, соціальних, економічних та культурних прав і свобод.

Наші права і відповідальність чітко врегульовані нормативними актами України, тому життя і діяльність у межах правового поля є запорукою безпеки, комфорту, розвитку всіх мешканців Закарпаття. Про це мають дбати органи влади, правоохоронні органи, місцеві громади.

Невідкладне реагування на прояви ксенофобії, погрози, провокації конфліктів на національному підґрунті щодо представників угорської національної меншини або інших національних меншин Закарпаття, є обов’язком владних інституцій.

Сьогодні я отримав депутатське звернення представників Берегівської районної ради, в якому Голова ради Резеш К.К. звертає увагу на необхідність розслідування ганебного випадку, коли в грудні 2020 року на стіні сільради Пейтерфолво провокаторами був зроблений надпис із погрозами щодо угорців.

Негайно була проведена нарада з начальником Головного управління національної поліції в Закарпатській області полковником Шляховським Олександром Анатолійовичем, який доповів, що по цьому факту було зареєстроване кримінальне провадження, і зараз проводяться оперативно-слідчі дії.

Разом з тим, начальник поліції Закарпаття наголосив на тому, що на згаданій будівлі сільради є відеокамера, яка не працює через несплату інтернету та електрики, що неприпустимо, тому що справна система відеонагляду є запорукою швидкого розкриття протиправних дій.

З огляду на це, одразу обговорили питання необхідності підвищення рівня безпеки в місцях компактного проживання національних меншин та розроблення конкретних кроків по реалізації безпекової стратегії із залученням представників громад. Одночасно ініційовано розширення мережі інформаційно-телекомунікаційної автоматизованої системи “Безпечне Закарпаття” на території Берегівського району – в цьому процесі органи влади та поліція розраховує на повну підтримку громад, оскільки мова йде про безпеку наших громадян.

Безпека і захист національних меншин, як і представників будь-якої національності, – наше спільне завдання. Про цей пріоритет говорили напередодні й на особистій зустрічі з Резешом Карлом Карловичем та Іштваном Петрушкою.”

Постскриптум. А про карпаторусинів традиційно забув пан Полосков, А карпаторусини – це ж корінні мешканці нинішнього Закарпаття, які визнані в країнах ЄС та США, як національна меншина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *