Претенденти на здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича 2021 року: Матл Сірануш
Номінація «Театральне мистецтво»
Матл Сірануш Миколаївна, провідна актриса Мукачівського драматичного театру — роль Оповідачки у виставі “Свято солодкої лободи” за п’єсою Лесі Степовички (2020 р.)
Матл Сірануш Миколаївна закінчила Харківський інститут мистецтв (спеціальність: актриса театру і кіно). Працювала в Мукачівському драматичному театрі з 1985 року по 1988 рік, та з 1996 року по сьогодні.
![На изображении может находиться: 1 человек, часть тела крупным планом](https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/131297683_2892363824379110_1939127084217199784_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z6qxrrHJXokAX9nq9Tk&_nc_ht=scontent-lht6-1.xx&oh=849c29b2cbcd6cdea11c860c1d0332b6&oe=6000DC29)
За час роботи у театрі нею зіграно понад 50 ролей. Серед них найулюбленіші: пані Смітт у виставі «Голомоза співачка» Іонеско, Нінель у виставі «Конкурс» О. Галіна, Віра у виставі «Рядові» О. Дударева, Аріана Кларенс у виставі «Блез» К. Маньє, Аня у виставі «Останній герой» О. Марданя, Фрузя у виставі «Дами та гусари» А. Фредро, жінка у виставі «Сім днів вічності» Ф. Крівіна, Тетяна у виставі «Кішки-мишки» О. Марданя, Стелла у виставі «Великодушний рогоносець» Ф. Кроммелінка, Голда у виставі «Тев’є молочник», Г.Горіна, за мотивами творів Шолом Алейхема. Оповідачка у виставі «Свято солодкої лободи» Л. Степовички, та інші.
Артистка чудових зовнішніх даних, широкого творчого діапазону, з великим натхненням працює над любими ролями, запропонованими режисерами-постановниками. За роки праці у театрі, артистка Сірануш Матл виросла в одну з провідних актрис, користується заслуженим авторитетом у колективі, член Художньої Ради театру.
За роль Адели у виставі «Дім Бернарди Альби» Ф. Гарсіа Лорки актриса нагороджена обласною театральною премією ім. братів Шерегіїв.
Актриса демонструє яскравий творчий темперамент, виразну пластику об’єднану з вірогідністю внутрішнього психологічного процесу. Постійно працює над собою. Успішним результатом її самостійної роботи стала роль Айседора Дункан у виставі «Айседора» З. Сагалова.
На Мукачівську міську премію ім. О.Духновича номіновано — Роль Оповідачки у монодрамі «Свято солодкої лободи» Лесі Степовички. Це одна з найуспішніших ролей, яку виконує провідна актриса Мукачівського драматичного театру Сірануш Матл. Робота присвячена пам’яті жертв голодомору в Україні. Оповідачка – Сірануш Матл, органічно проживає разом з героїнею цей складний, руйнівний, болючий період життя, який назавжди, на всі покоління не зруйнував, а додав всім нам сил боротися і йти далі попри все.
![На изображении может находиться: 10 человек, люди стоят](https://scontent-lhr8-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/131236709_2892363954379097_3435283636047970384_o.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=cIE7LVlsNxIAX-saGIs&_nc_ht=scontent-lhr8-1.xx&oh=f9f177d9bc93cf9d5d08d34d25f4cb91&oe=5FFE27E0)
![На изображении может находиться: 1 человек, стоит, на сцене и ночь](https://scontent-lhr8-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/131466967_2892364741045685_4832050168372078916_o.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=cNABXwzF2soAX__udp7&_nc_ht=scontent-lhr8-1.xx&oh=c73f08a46bdca7aeeaf32805eb547ed7&oe=5FFEEB1C)
Складність виконаної ролі у тому, що актриса упродовж години монодії, слідує чіткій режисерській партитурі, яка побудована не на яскравій, зовнішній формі, а на конструкції ритму, який через актора переводить вимір часу у простір. Сірануш Матл проводить свою роль за наміченими, обдуманими і зафіксованими моментами виразності. Вона скерована режисером, мова Оповідачки чітко вивірена, акцентована, логічно побудована, тому доносить не тільки думку, але й через інтонації – почуття героїні.
![На изображении может находиться: 7 человек](https://scontent-lhr8-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/131382410_2892364697712356_3895611207704825725_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=njXSgQ3RpH4AX8D4ztu&_nc_ht=scontent-lhr8-1.xx&oh=622c09422eac6f7f694f735455ff43ef&oe=60002CFD)