Урожай ківі збирають в Ужгороді (відео)

Ківі почали збирати на плантації в Ужгороді. Цей сорт селекціонер Генріх Стратон вивів зі своїм батьком 30 років тому. Його можна вирощувати у відкритому ґрунті, тобто без теплиці. За словами Генріха Стратона, сорт морозостійкий.

30 кущів ківі виростив на своїй плантації ужгородський біолог Генріх Стратон. Сорт “Карпат Стратона Валентайн” він вивів спеціально для закарпатського клімату.

Збір ківі на плантації розпочинають пізно восени. За словами селекціонера Генріха Стратона, на третій рік саджанець уже дає плоди. Розповідає: зацікавився ягодою ще в студентські часи. Зацікавився, чи можливо вирощувати її в умовах України, в умовах відкритого саме ґрунту?

Урожай ківі збирають в Ужгороді

“Почали роботи над виведенням цього сорту, — розповів селекціонер. — Вже понад 10 років збирається врожай щороку. На цій саме ділянці збирається в такий час восени від 1 т до півтори тонни врожаю”.

Ужгородець Віталій вперше збирає ківі. Сказав, що великої роботи немає, плоди збираються як виноград.

“Плід не ушкоджується, ні. Він і так сам по собі твердий в принципі”, — сказав чоловік.

Цей ківі має більш виражений смак та аромат, — каже Генріх Стратон. Плоди не обробляють. Обкопувати їх не можна, щоб не пошкодити кореневу систему, лише підрізати взимку.

“Це характерний плід цього сорту. Отак він виглядає, — розповів селекціонер. — Ну, в принципі, виглядає як звичайний ківі, який ми бачимо в магазинах. Може трохи інша форма його притаманна саме цьому сорту. Плюси в тому, що на відміну від винограду для достигання плодів та відповідної їх якості не потрібно багато сонця”.

Урожай ківі мають зібрати, за словами Генріха Стратона, за два-три дні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *