Путін готується до переговорів з Україною: хто стане його основним опонентом?

Останні публічні заяви Володимира Путіна свідчать про те, що він активно готується до майбутніх переговорів з Україною. Аналізуючи його інтерв’ю, можна зробити висновок, що російський президент вже визначився, з ким саме він хоче вести діалог. І це не Володимир Зеленський. На думку російського опозиціонера Андрія Ілларіонова, основним переговорником з боку України Путін бачить Давида Арахамію, голову фракції «Слуги народу» у Верховній Раді. Чому саме Арахамія? І які підводні камені ховаються за цим вибором? Розбираємося детально.

На зображенні може бути: 1 особа та борода

Чому Путін вибрав Арахамію?

На думку експертів, Путін розуміє, що рано чи пізно за стіл переговорів доведеться сісти. Однак його мета – укласти угоду, яка дозволить Росії в майбутньому відновити агресію проти України. Саме тому він шукає переговорника, з яким можна домовитися про невигідні для України умови. Зеленський для цього не підходить через свою принциповість та публічні заяви, які роблять його незручним опонентом для Кремля. Натомість Арахамія, який не озвучував жорстких вимог на публіку, виглядає для Путіна більш прийнятним варіантом.

Стамбульські переговори: що хотіла Росія?

На початку повномасштабного вторгнення, у лютому-квітні 2022 року, між Україною та Росією відбувалися переговори в Стамбулі. Росія висунула низку вимог, які фактично означали повну капітуляцію України. Серед них:

  • Відмова від Криму та відтермінування питання Донбасу.
  • Невступ до НАТО.
  • Скорочення армії до 85 тисяч осіб.
  • Заборона на отримання іноземної зброї.
  • Скасування санкцій проти Росії з 2014 року.
  • Відмова від розслідувань у Гаазькому трибуналі.

Українська сторона вийшла з переговорів після звірств російських військ у Бучі. Однак Путін досі намагається просувати ці умови, додавши до них ще чотири українські області.

Роль Бориса Джонсона: маніпуляції Путіна

Возможно, это изображение 6 человек и текст «Виолетта Орлова 21:55, 09.04.22 XB. YHIAH ИНФОРМАЦЙНЕ АГЕНСТВО 35501 Головна Сьогоднй британський прем'ер прибув до украёнсъкой столиц.. Вийна Украйна Политика кономка CBİT Спецпроекти Ри Спорт Наука Техно 3в язок Лайт гри нциденти Здоров'я я Туризм Цикавинки Погода»

Однією з ключових тем у заявах Путіна є звинувачення на адресу колишнього прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона. На думку російського президента, саме Джонсон зірвав переговори, закликавши Україну продовжувати війну. Ця теза базується на словах Давида Арахамії, який у листопаді 2023 року заявив, що Джонсон порадив Україні не підписувати угоду з Росією. Ці слова стали основним аргументом російської пропаганди, яка намагається звинуватити Захід у продовженні конфлікту.

Однак факти свідчать про інше. Стамбульська угода була представлена 15 квітня 2022 року, тоді як візит Джонсона до Києва відбувся 9 квітня. Таким чином, звинувачення Путіна не мають підтвердження.

Чому Путін часто згадує Арахамію?

За останні два роки Путін у своїх публічних виступах рідко згадує українських політиків на ім’я. Однак ім’я Давида Арахамії він називає регулярно – 10 разів, завжди з повагою. Це викликає питання: чому саме Арахамія став таким важливим для Путіна? Ілларіонов припускає, що російський президент може намагатися легітимізувати Арахамію як переговорника, витіснивши Зеленського з процесу.

Маніпуляції з легітимністю

Путін неодноразово наголошував, що не визнає Зеленського легітимним президентом. Натомість він вказує на Верховну Раду як на джерело легітимності. Це може свідчити про спробу Росії вплинути на внутрішньополітичну ситуацію в Україні, зокрема шляхом просування Арахамії на ключові посади.

Висновки

Підготовка Путіна до переговорів з Україною включає не лише військові, але й інформаційні та політичні маневри. Використання фігури Давида Арахамії, маніпуляції з темою Бориса Джонсона та спроби делегітимізувати Зеленського – все це частина стратегії, спрямованої на ослаблення України та її міжнародної підтримки. Українській стороні варто бути готовою до жорсткої гри з боку Росії та не допустити поступок, які можуть загрожувати суверенітету країни.

Степан Сікора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *