Одна з головних таємниць Усесвіту розкрита: вчені зробили одразу три важливі відкриття
Весь Усесвіт був би прихований від нас, якби він не став іншим, і вчені з’ясували, як це сталося.
У межах нового дослідження астрономи за допомогою телескопа Вебба провели спостереження за квазаром J0100 +2802 (це найяскравіші об’єкти в космосі, які є величезними чорними дірами в центрі галактики, що випромінюють величезну кількість світла внаслідок поглинання навколишньої матерії). Але вчених цікавив не стільки сам квазар, скільки те, як поводиться світло від цього об’єкта на шляху через космічний газ до телескопа. Потім астрономи порівняли отримані дані з поведінкою світла від дуже далеких і ранніх галактик.
Учені дійшли висновку, що саме перші галактики стали причиною появи епохи реіонізації. У цих галактиках спочатку з’являлися зірки, а потім вони вмирали та вибухали надновими. Саме це світло нагріло та іонізувало газоподібний водень. Так цей водень із непрозорого перетворився на прозорий, тобто сам Усесвіт також став прозорим, тобто в ньому можна було вже побачити й зірки, і галактики.
Спочатку, як вважають учені, іонізований водень був у вигляді своєрідних бульбашок, які з часом з’єднувалися, розширювалися й дозволяли світлу поширитися на величезні відстані по всьому Всесвіту.
Попри те, що одну з таємниць Усесвіту було розкрито, вчені зіткнулися з ще однією загадкою, яка стосується раннього космосу. Враховуючи наявні знання про появу зірок і формування галактик, астрономи припускали, що вони знають, скільки приблизно галактик можна виявити на ранньому етапі існування Всесвіту. Але виявилось, що астрономи помилилися. За словами авторів дослідження, вони сподівалися виявити кілька десятків галактик, які існували в епоху реіонізації. Але астрономи знайшли цілих 117 таких галактик.
І це ще одна загадка, адже астрономи не розуміють, як у такій ранній історії космосу могла з’явитися така гігантська чорна діра.