Наукові докази існування інопланетного життя
Кожен з нас складається з атомів, які колись були частиною зірки, що вибухнула. Сюди входять атоми вуглецю, азоту і кисню – деякі з основних інгредієнтів, необхідних для зародження життя.
Протягом мільярдів років ці атоми конденсуються, створюючи хмари газу, нові зірки та планети. Швидше за все, все ті ж частинки життя розкидані по всьому Всесвіту, адже навіть в Сонячній системі сьогодні ми знаходимо інопланетні бактерії. Сьогодні питання вже не «Чи існує інше життя в космосі?». Вчені вважають за краще говорити не про реальність інопланетян, а про час, коли ми нарешті їх зустрінемо.
Вода на Марсі
Група вчених довела, що як мінімум п’ята частина червоної планети була повністю покрита реальним H20. Всі ознаки життя, які напевно існували в океані, можна знайти глибоко в пісках Марса. Цікаво, що життя на Землі зародилася приблизно в той час, коли висохли останні озера на Марсі.
Сліди на піску
Два роки тому зонд Curiosity виявив під поверхнею Марса сліди азоту, водню, кисню, фосфору і вуглецю. У 2014 році NASA опублікувало звіт, в якому вказало на наявність органічних сполук, виявлених зондом. Все це показує, що, швидше за все, на Марсі дійсно було життя.
Астероїди й комети
Вчені вважають астероїди й комети ключовим фактором зародження життя на нашій планеті. Зокрема, комети, згідно зі звітом, опублікованим в серпні, принесли на Землю амінокислоти, без яких розвиток будь-яких організмів було б неможливо. Враховуючи велику кількість комет у космосі, є всі шанси, що вони можуть зробити те ж саме для іншої планети.
Супутник Юпітера
Крихітний супутник Юпітера, Європа, покритий невеликими розломами. Астрономи впевнені: це показник тих місць, де вода пішла в кору супутника. Ось чому NASA вкладає сотні мільйонів доларів у майбутні проєкти польотів, сподіваючись виявити життя під поверхнею Європи.
Супутник Сатурна
Такі ж перспективи має і Енцелад – трохи раніше в цьому місяці вчені підтвердили, що під крижаним панциром цього гіганта ховається океан. Якщо це дійсно так, то Енцелад – ідеальне місце для розвитку життя.
Дивні об’єкти
Крім уже підтверджених даних про Енцелад і Європу, вчені підозрюють наявність води на десятку інших невеликих об’єктів нашої Сонячної системи. Проблема тут та ж: вода може ховатися під мантією планети.
Титан-сюрприз
Крім того, найбільший супутник Сатурна, Титан, є єдиним об’єктом в Сонячній системі, де озера розташовані на поверхні. Тут, правда, життя, подібної до нашої, виникнути не може, через те, що ці озера складаються не з води, а з рідкого метану. Однак на початку цього року вчені Корнельського дослідницького центру довели, що життя може існувати на метановій, безкисневій основі.
Поза полем зору
Цілком можливо, що життя, однак, може зародитися тільки в умовах, подібних до земних. Це буде означати тільки одне: єдиний шанс виявити інопланетян існує тільки за межами Сонячної системи. У липні минулого року вчені виявили надзвичайно схожу на Землю планету, розташовану на відстані 1400 світлових років від Землі. Його розміри, орбіта, сонце і навіть вік повністю повторюють наші умови. Таким чином, немає ніяких труднощів у зародженні життя на поверхні цієї планети.
Де інопланетяни?
Багато цілком резонно запитують: раз існують позаземні цивілізації, то чому ми про них ще не чули. Відповідь на це питання є і в астрономів. Річ у тому, що Чумацький Шлях — не саме відповідне місце для виникнення життя. Але кілька інших вже відкритих галактик можуть містити понад 10 000 планет, подібних до Землі.
Насіння життя
Ми й всі ми навколо нас створені з важких атомів, народжених в результаті вибухів надмасивних зірок. Це не тільки пов’язує нас з усім Всесвітом, але і підкреслює можливість позаземного життя. У цьому, принаймні, впевнений відомий астрофізик Ніл де Грасс Тайсон, нещодавно опублікована робота якого на цю тему стала справжнім хітом серед наукової спільноти.