«Парадокс Ізовітової – Фазекоша» в дії. Голова РАУ і НААУ Лідія Ізовітова теж не адвокат?
Згідно зі ст. 13 Закону України «Про адвокатуру», який діяв до січня 2013 року, «порядок організації і діяльності кваліфікаційно-дисциплінарної комісії визначається Положенням про неї, яке затверджується Президентом України.» (останній абзац статті 13).
Переглядаємо і читаємо розділ IV Указу Президента від 05.05.1993 № 155/93, «Про Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури та Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури», який втратив чинність 31.10.2012,:
- Особа, яка має намір займатися адвокатською діяльністю, подає до атестаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії заяву, нотаріально засвідчену копію диплома про вищу юридичну освіту, документ, що підтверджує стаж роботи за фахом юриста або помічника адвоката не менш як два роки та документ про місце роботи і посаду на момент подання заяви…
- Особі, яка успішно склала кваліфікаційні іспити, на підставі рішення атестаційної палати у строк до одного місяця з моменту прийняття рішення кваліфікаційно-дисциплінарна комісія видає свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю за формою, що додається, якщо для цього немає перешкод, пов’язаних з несумісністю.
Під час одержання свідоцтва особа, якій його вручено, складає Присягу адвоката України.
Якщо особа протягом вказаного строку не одержить зазначене свідоцтво і не складе Присягу адвоката України, рішення про видачу свідоцтва кваліфікаційно-дисциплінарною комісією в установленому порядку анулюється.
Як видно з профайла (https://erau.unba.org.ua/profile/12898) Ізовітової Лідії Павлівни, рішення атестаційної палати Харківського обласного КДКА №1 приймалося 29.06.1993 року, а свідоцтво про зайняття адвокатською діяльністю №3 видавалось Харківським обласним КДКА 15.01.2003 року, через десять років після прийняття рішення, що є незаконним, бо рішення Харківського обласного КДКА №1 від 29.06.1993 року було анульоване ще 29.07.1993 року.
Виникає простий і логічний висновок: голова РАУ і НААУ Лідія Павлівна Ізовітова – не адвокат, так, як свідоцтво адвоката їй було видано без рішення КДКА.
«Парадокс Ізовітової – Фазекоша» в дії.
Хронологія офіційної та неофіційної біографії Лідії Павлівни Ізовітової
Народилася у Христинівці Черкаської області.
У 1972 році закінчила Харківський юридичний інститут за спеціальністю правознавство.
З 1990 року Ізовітова керує законопроєктною комісією Спілки адвокатів України, не бувши адвокатом. Рішення атестаційної палати Харківського обласного КДКА №1 про складання кваліфікаційних іспитів та видачу свідоцтва адвоката приймалося 29.06.1993 року
1998-му стала членом Вищої ради юстиції (ВРЮ), головне призначення якої – “разом з іншими державними інститутами формувати високопрофесійний суддівський корпус, здатний кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя”.
У 2003 та 2004 році, як представник керівника Адміністрації Президента України Віктора Медведчука, займалась тиском на Мукачівський міський суд для отримання необхідних Медведчуку результатів виборів Мукачівського міського голови на скандальних мукачівських виборах, які «прославили» Мукачево на весь світ.
У лютому 2004-го на з’їзді адвокатів України її було переобрано на повторний шестирічний термін віцепрезидентом Спілки адвокатів України
З 2001-го по листопад 2011 року – віцепрезидент Спілки адвокатів України, який з моменту створення очолював ексглава Адміністрації президента України Леоніда Кучми та лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук. Вартує звернути увагу, що у 2001 році Лідія Ізовітова не була адвокатом, бо свідоцтво адвоката отримала тільки у 2003 році згідно профайла в ЄРАУ.
У червні 2004 року вона стала заступником голови Вищої ради юстиції. З 13 січня 2006-го, після задоволення Радою заяви Миколи Шелеста про дострокове звільнення його з посади голови Ради за власним бажанням, Ізовітова виконувала обов’язки керівника. 28 березня 2007 року обрана головою. Її кандидатуру у таємному голосуванні підтримали всі 14 членів ВРЮ, які взяли участь у виборах голови (всього Рада складається з 20 членів).
З 22 березня 2010 року по 16 травня 2013 року – заступник голови Вищої ради юстиції. Ізовітову на посаді голови ВРЮ змінив Володимир Колесніченко.
З листопада 2011 по 2016 – президент Спілки адвокатів України.
17 листопада 2012 р. установчим з’їздом адвокатів обрана головою Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України.
З 16 травня 2013 року – 10 квітня 2014 року – секретар секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад.
Звертаємо увагу, що з 17 листопада 2012 року до 10 квітня 2014 року поєднувала дві посади в ВРЮ та НААУ, що було заборонено чинним законодавством.
9 червня 2017 року вдруге обрана на посаду голови НААУ звітно-виборчим з’їздом адвокатів.
Жовтень 2022 року. Закінчились повноваження голови НААУ і РАУ, які самовільно були продовжені на невизначений термін.
Лідія Павлівно, так хто з кого бере приклад: Ви з Фазекоша чи Фазекош з Вас?
Сумно стає, коли дізнаєшся такі факти…
Степан Сікора