Україна входить до зони платежів у Євро: коли замість гривні «ходитиме» європейська валюта
Грошові перекази до країн ЄС триватимуть пару годин, а не кілька днів.
Україна приєдналася до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). Але це не миттєвий процес. Зараз Україна перебуває в процесі імплементації законодавства до європейських законодавчих норм, що регулюють банківську сферу – у т.ч. міждержавні перекази.
Загалом про перехід на Євро в країні — не йдеться. Це стосується тільки банківських платежів.
Передусім зміниться швидкість перекладів – їх проводитимуть швидше. За оптимістичним прогнозом, замість 1-2 днів перерахування коштів може тривати кілька годин.
Зона SEPA передбачає єдині підходи до банківських платежів у євро, зокрема, у ній повністю ліквідовано різницю між внутрішніми та зовнішніми операціями в євровалюті. В основному це стосується звичайних банківських переказів та використання платіжних продуктів на смартпристроях.
Передбачається, що входження до зони SEPA дозволить Україні активізувати євроінтеграцію. Серед іншого це може знизити вартість грошових переказів між Україною та країнами ЄС, спростить вхід українського бізнесу на ринки Євросоюзу, а також дозволить фінансовим компаніям зменшити кількість технічних рішень для роботи на європейських ринках.
Курс прив’яжемо, але на Євро не перейдемо
НБУ розглядає можливість прив’язати курс гривні до євро замість долара. Головна причина – зростання частки валютних угод, що здійснюються в країні, саме в євро.
Але цього теж не станеться найближчим часом. Передусім на заваді цьому стоїть повномасштабна війна. Також Україна залежить від імпортно-експортних відносин від долара як основної світової валюти, і 70% таких розрахунків проводиться саме у доларах.
Тож на сьогодні перехід на Євро це лише далекоглядна стратегія
Експерти зазначають, що прив’язки до Євро насправді Україна не планує. Причому ні в найближчому, ні у віддаленому майбутньому. Адже, серед іншого, таким чином, Україна втратить можливість самостійно проводити відсоткову політику. Крім того, відмова від гривні унеможливить здійснення незалежної курсової політики.