Le Figaro: Джо Байден дає дозвіл Україні завдавати глибокий удар по Росії американською зброєю

Це рішення ухвалене за два місяці до передачі влади між Джо Байденом і Дональдом Трампом, яких підозрюють у бажанні зменшити підтримку України.

Рішення було очікуваним. Французи та британці дозволили Україні завдати удару вглиб території Росії своїми ракетами SCALP/Storm Shadow. Джо Байден після кількох місяців наполегливих запитів дав Володимиру Зеленському згоду на використання проти Росії американських ракет ATACMS радіусом дії 300 кілометрів,  повідомляє New York Times. Сполучені Штати «дали зелене світло на використання ракет великої дальності », підтвердив AFP американський чиновник.

Це рішення є важливою зміною в веденні українських операцій, які матимуть більше американських ракет, ніж франко-британських. Це відбувається за два місяці до передачі влади між Джо Байденом і Дональдом Трампом, яких підозрюють у бажанні зменшити підтримку України.

«Єдина мова, яку розуміє Путін»

За даними американського щоденника, Білий дім скасував свою заборону у відповідь на розміщення   Росією 10 000 північнокорейських солдатів. Ескалація конфлікту, необхідна через великі втрати двох воюючих сторін. Джо Байден наприкінці травня минулого року вже дозволив Україні використовувати свою реактивну систему залпового вогню HIMARS проти території Росії, але просто для захисту Харкова, другого міста країни, якому загрожує значне вторгнення російської армії.

Декілька спостерігачів побачили в американській обережності досі побоювання ескалації з Росією. Але також удари по нафтових зонах, які б дестабілізували світовий ринок. Удари ATACMS можуть бути використані для відбиття майбутнього нападу щонайменше 50 000 військових, включаючи північнокорейців, у Курській області Росії, частково окупованій українською армією.

«На вступ у війну північнокорейських військ і масований російський ракетний обстріл (у неділю вранці, прим. ред.) президент (американець Джо) Байден відповів мовою, яку розуміє В. Путін », — сказав Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *