Людський мозок здатний до подорожей у часі

Дослідження показало, що мозок людини здатний здійснювати ментальні подорожі в часі. Звичайно, вони незрівнянні з тими, що описують у фантастичній літературі, але все одно представляють чималий інтерес для людей.

Перебіг часу відбувається в нашій свідомості, оскільки людський мозок незалежно вимірює епізодичні рухи, як показала робота французьких і голландських дослідників. Вони встановили, що мозок людини володіє внутрішнім потоком часу, які не управляється чимось із зовнішнього світу. Отже, люди здатні здійснювати уявні подорожі в часі.

Щоб підтвердити цю дивовижну концепцію, дослідники вивчали мозок пацієнтів з епілепсією, які потребували імплантатів електродів. Пацієнти страждали від лікарсько-стійкої епілепсії і очікували операції. Після того, як ці електроди встановлювалися, автори дослідження опитували пацієнтів про можливість участі в коротких експериментах, під час яких можна було записувати дані з окремих нейронів для перевірки різних гіпотез

Експерименти показали, що специфічні моменти в мозку учасників дослідження активували так звані тимчасові клітини. Це включало і моменти, в які вони не піддавалися зовнішньої стимуляції. Отже, дані клітини реагували на внутрішні джерела і внутрішнє відчуття послідовності подій. А подібне і дозволяє припустити, що людина може легко відправитися в подорож у часі просто силою думки.

news24.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *