Словацький прем’єр Роберт Фіцо оприлюднив перше звернення після замаху

Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо, який в середині травня зазнав замаху, 5 червня опублікував перше відтоді звернення, де оголосив про наміри через кілька тижнів повернутись до роботи.

В опублікованому у Facebook ролику Фіцо заявив, що в нього стріляв “активіст словацької опозиції”, й що нині прем’єр перебуває на домашньому лікуванні.

“Якщо все йтиме за планом, я можу поступово повернутись до роботи наприкінці червня – на початку липня”, – заявив він.

Далі прем’єр Словаччини сказав, що хоче виявити “прощення” стосовно стрільця й “не відчуває ніякої ненависті до людини, яка стріляла”. Він пообіцяв, що не буде подавати на нього до суду й вимагати в нього компенсації.

“Я прощаю його, нехай він сам розбереться у своїй голові, що він зробив і чому він це зробив. Зрештою, очевидно, що він був лише посланцем зла, яке політично неуспішна й розчарована опозиція розв’язала до некерованих масштабів”, – вважає Фіцо.

Нагадаємо, замах на Роберта Фіцо скоїли 15 травня після виїзного засідання уряду в місті Гандлова. Перший час після інциденту були сумніви, чи виживе поранений прем’єр.

Нападником на Фіцо виявився 71-річний Юрай Цинтула. На допиті він стверджував, що хотів не вбити Фіцо, а тільки “зашкодити здоров’ю, аби він не зміг далі проводити політику, з якою Цинтула незгодний, зокрема й у питанні російсько-українській війні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *