На Землі почалися події, що містично повторюють сюжет “Інтерстеллар“: стрічка Крістофера Нолана може виявитися пророчою

Художні твори письменників і кінематографістів нерідко ставали пророчими, згодом втілюючись у життя. Так було з підводними човнами, лазерами, мобільними телефонами та іншими винаходами людства. А зараз, на наших очах із містичною точністю втілюється сюжет культової кінострічки Крістофера Нолана “Інтерстеллар”.

Магнітні бурі, відмова техніки, пилові бурі, масштабне зниження врожайності сільськогосподарських культур, безпілотники, які блукають, — все це є в кінострічці, що вийшла на екрани рівно 10 років тому, 2014 року.

Хвороби рослин і зниження врожайності у фільмі призвели до того, що фермерство стало для людства основним заняттям. Щоб прогодуватися, люди змушені дедалі більше часу приділяти сільському господарству. Через хвороби рослин сільгоспкультури гинуть одна за одною, звужуючи для людства як харчовий вибір, так і саму кількість їжі.

Сьогодні, на щастя, ще до цього далеко. Однак “перші дзвіночки” у вигляді масового зниження врожайності цукрової тростини, какао, бананів і деяких інших культур уже є. Ареали зростання сільгоспкультур звужуються через кліматичні зміни, а розмноження їхніх шкідників прискорює процес.

Пилові бурі. У кінострічці Нолана пилові бурі стали щоденною реальністю для людей. Пил, що утворився з розорених ґрунтів, блукає всією земною кулею, змушуючи людей дедалі частіше ховатися в будинках. Утім, і в оселях уже немає порятунку від всепроникних дрібних частинок пилу, які несуть із собою масові захворювання. …Лише нинішньої весни Україну вже двічі накрила піщана буря із Сахари.

Відмова техніки через магнітні бурі. У стрічці “Інтерстеллар” сім’я фермерів приземляє безпілотник, який “безхазяйно” літав над землею 10 років. У нас поки що, на щастя, по 10 років нічого такого над головами не літає. Проте вже були випадки, коли ворожі безпілотники виходили з ладу і подовгу кружляли над містом.

На Землі почалися події, що містично повторюють сюжет “Інтерстеллар“: стрічка Крістофера Нолана може виявитися пророчою

А “вишенькою на торті” стала недавна масова відмова сучасної сільгосптехніки в США. Вийшла з ладу система GPS-навігації, яка керує роботою цієї техніки. Через це американські фермери були змушені зупинити посів кукурудзи (в “Інтерстеллар” також усюди сіють кукурудзу, тому що вона виявилася найбільш життєздатною з усіх сільгоспкультур). Зрештою “в строю” залишилися тільки старі трактори, не нафаршировані електронікою. У стрічці Нолана в безпілотних тракторів також через збій магнітного поля “з’їхав дах”, і вони всі пішли з поля, “стовпившись” біля будинку фермера.

Підсумком кінострічки стало спорядження міжзоряної експедиції для пошуку планети, придатної для життя, яка змогла б стати новою домівкою для людства. Вам це не нагадує підготовку Ілона Маска до польоту на Марс, а також розмови про можливу колонізацію Марса?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *