Верховний суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві в Закарпатті

Верховний суд України остаточно визнав незаконним та скасував дозвіл Держархбудінспекції, який надавав право на будівництво вітряків на перлині Українських Карпат – полонині Боржава.

Як повідомив Іштван Цап, представники Всеукраїнського громадського руху Save Borzhava щойно отримали остаточне рішення у резонансній справі №260/1058/19, яким остаточно скасовано дозвіл на будівельні роботи щодо спроби варварського знищення полонини Боржава. Відповідне позитивне для захисників Боржави рішення ухвалено 24 квітня в Києві Верховним Судом.

Як зазначив один з активних учасників команди захисників найдовшої в Українських Карпатах полонини Іштван Цап, “постанова набирає законної сили з дати її прийняття є остаточною і не оскаржуванню не підлягає.

Такий результат можливий, коли, попри тиск, дискредитацію і спроби підкупу, роками з команди ніхто не гнеться, не здається і не продається. Все буде Боржава!»

Так чином, остаточно залишено в силі рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду (м. Львів) прийнятого на користь збереження полонини Боржава, а саме:

1) Визнано протиправним та скасовано дозвіл на виконання будівельних робіт від 18.09.2019 № IV 112192611915, наданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією України на об’єкт «Нове будівництво вітрової електростанції 120 МВт за межами населеного пункту на території Воловецької селищної ради Воловецького району та за межами сіл Березники, Дусино, Неліпино та Тибава Свалявського району Закарпатської області (І черга будівництва).

2) Визнано протиправними дії Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо не зупинення розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Атлас Воловець Енерджи» про надання дозволу на виконання будівельних робіт з будівництва вітрової електростанції 120 МВт на території Воловецької селищної ради Воловецького району та на території Березняківської, Дусинської, Неліпинської та Тибавської сільських рад Свалявського району Закарпатської області (за межами населених пунктів) до вирішення судових справ щодо об’єкта такого будівництва.”

Нагадаємо, турецький забудовник ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» отримав дозвіл на будівництво 34 вітроенергетичних установок висотою до 180 м на вершинах та відрогах Боржавських Полонин. Вся територія планованого будівництва віднесена Радою Європи до «Смарагдової Мережі» – тобто ця зона є особливо цінною з погляду збереження біорізноманіття у Європі, а будівництво тут є порушенням міжнародних зобов’язань України зі збереження таких територій. Масштабні будівельні роботи на нестійких ґрунтах полонини призведуть до ряду катастрофічних наслідків для чутливої гірської екосистеми, а також для господарства прилеглих районів. Техногенне втручання в унікальні ландшафти матиме наслідком втрату туристично-рекреаційного потенціалу цього регіону.

На захист цієї особливо цінної території міжнародного значення «Полонина Боржава» («Polonyna Borzhava», реєстровий номер UA0000263) стали спільно тисячі представників громадськості зі всієї України, зокрема екологи, науковці, природоохоронці, правники, спортсмени, туристи, жителі гірських громад Закарпаття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *