У великого кохання є дуже велика сила. І воно жорстоке…

Дешеве кохання не здатне винести страждань, воно — занадто м’яке.

У великого кохання є сила. І вона жорстоке. Дешеве кохання м’яке, воно не здатне винести страждань.

Іноді людина не в змозі витримати інтенсивність великої любові й починає плакати. Тоді хтось не витримує, йде до цієї людини й намагається її втішити. Він втішає її не тому, що тому це потрібно. Він втішає її, оскільки це потрібно йому самому. Така любов слабка. Вона втручається в душу іншого, не озираючись на те, що служить його душі. Нам потрібно навчитися виносити страждання іншого, не втручаючись.

У Біблії є тому прекрасний приклад. Бог завдав Йову тяжкого удару. Усі його діти померли. Його тіло було вкрите ранами й він сидів на купі гною. Тоді, щоб його втішити, прийшли його друзі. І що вони зробили? Вони сіли на деякому віддаленні й протягом семи днів не вимовили жодного слова. Це була любов, у якій є сила.
Якщо лікар оперує і при цьому вибухає риданнями, то нехай він дуже м’який, але оперувати він більше не може. Щоб допомагати перед обличчям великого страждання, ми повинні вийти на вищий рівень. На цьому рівні ми позбавлені емоцій, але сповнені любові. Лікар, який добре оперує, не виявляє емоцій, але він сповнений любові. Тому він може оперувати. Помічник, який справді хоче допомогти, має вміти витримати страждання, не дозволяючи себе в них втягнути. Якщо він витримує страждання, він дає іншому сили, хоча він не втручається.

Той, у кого є проблема, може її нести, причому тільки він один. Якщо інший хоче нести її за нього, то той стає слабким. Ми можемо, наприклад, спостерігати це в нас, а я впізнаю це в себе: якщо я бачу в іншого щось і неодмінно хочу йому це сказати, але стримуюся і не кажу, це коштує мені сил. Сили, яких ця стриманість коштує мені, стає силою і для нього. Раптом йому спадає на думку те, що я хотів йому сказати. Оскільки ця думка прийшла до нього сама, він може її прийняти.

Якщо я не витримую і хочу неодмінно щось йому сказати, я відчуваю полегшення від того, що я йому це сказав. Але я забрав у нього силу. Навіть якщо те, що я хотів сказати, правильно, вона не може цього прийняти, оскільки це йде ззовні. Тож така стриманість є основою поваги й основою любові.

Берт Геллінгер

*****************

Шановні добродії, дорогі українці, долучайтесь до допомоги ЗСУ. За ваші кошти БФ “Полонія” придбає для наших ЗСУ автомобілі та іншу необхідну техніку і матеріали. Вся інформація про використання Ваших коштів буде публікуватись на сайті fenixslovo.com:

Одержувач:  БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ПОЛОНІЯ”

 Код Одержувача:        45182991

Банк Одержувача:       АТ «ОТП БАНК» в м. Київ

МФО                                300528

Рахунок №                     UA743005280000026000000034874

 Для допомоги ЗСУ.

 РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *