Що потрібно знати про виробництво коньяку?
Коньяк виготовляється з винограду, з якого спочатку вино роблять, а потім двічі переганяють і відправляють на витримку в бочки.
У виробництві коньяку дозволено використовувати вісім сортів винограду, але основним з них є уні блан. Інші дозволені сорти – коломбар та фоль бланш, а також менш поширені жюрансон блан, мельє сен-франсуа, монтис, семильйон та фоліньян.
Виноград зазвичай збирають у вересні-жовтні та відразу ж пресують. Додавання цукру заборонено, і зброджений сік рідко досягає 9-9,5%.
Коньяк переганяють двічі в цибулинних мідних кубах, «шарантських аламбиках».
Процес перегонки складається з двох послідовних етапів, званих chauffe:
перший етап — це первинна перегонка вина, в результаті якої отримують brouillis, або перший дистилят, міцністю близько 30%;
другий ступінь — це перегонка “первака”, в результаті якої після відділення “голів” і “хвостів” виходить коньячний спирт, що містить близько 70%.
«Голови» або «хвости» першої та другої перегонки можуть бути додані у вино або brouillis та перегнані вдруге.
*****************
Шановні добродії, дорогі українці, долучайтесь до допомоги ЗСУ. За ваші кошти БФ “Полонія” придбає для наших ЗСУ автомобілі та іншу необхідну техніку і матеріали. Вся інформація про використання Ваших коштів буде публікуватись на сайті fenixslovo.com:
Одержувач: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ПОЛОНІЯ”
Код Одержувача: 45182991
Банк Одержувача: АТ «ОТП БАНК» в м. Київ
МФО 300528
Рахунок № UA743005280000026000000034874
Для допомоги ЗСУ.