Будь-які наші претензії забирають нашу енергію

Чому люди, які говорять мало і продумано, досягають більше? Вони не втрачають енергію.

Давно помічено, що ми набуваємо якостей тієї людини, про яку думаємо і, отже, говоримо. Тому навіть західні психологи радять думати й говорити про успішних і гармонійних людей. Але що більше в нас егоїзму та заздрощів, то важче нам говорити про когось добре. Ми маємо вчитися нікого не критикувати.

Той, хто нас критикує, віддає нам свою позитивну карму і забирає нашу погану. Тому у Ведах завжди вважалося, що це добре, коли нас критикують. Як працює мова з нашою кармою? У “Махабгараті” йдеться, що якщо ви щось намітили, щось хочете зробити, нікому про це не кажіть. Щойно ви про це сказали, на 80% зменшується ймовірність, що це станеться, особливо якщо ви поділилися із заздрісною, жадібною людиною.

Інше просте правило, пов’язане з промовою, – якщо ми зробили комусь щось хороше й похвалилися цим перед іншими, то в цей момент ми втрачаємо позитивну карму та всі свої плоди благочестя, які заробили цим вчинком. Хвалькодії мало чого досягають. Тому ми не повинні ніколи хвалитися своїми досягненнями, бо в цей момент ми втрачаємо всі плоди, які до цього заробили.

Учень підходить до майстра і запитує:

– Ви радите жити з відкритим розумом (open mind). Але тоді весь розум може полетіти, так?

– Ти просто міцно рот закрий. І все буде добре.

Думки визначають мову, тому важливо не думати погано ні про кого. Що більше в нас хаотичних думок у голові, то більше вони проявляються язиком і то більш безладним буде мовлення. Той, хто ясно мислить, той ясно говорить.

Є ще один рівень – навчитися приймати критику. Одна з якостей розуму – те, що він здатний виправдати себе в будь-якому становищі. Що нижчий рівень людини, то більше виправдань ви від неї чуєте. Навіть скоївши наймерзенніший злочин, така людина, не червоніючи, виправдовує себе. Один із головних показників особистості, яка перебуває на високому рівні розвитку, визначається тим, що вона спокійно вислуховує критику на свою адресу.

Правила розумної мови

У печері медитують три йоги. Раптом вони чують якийсь звук, видаваний твариною. Один йог каже – Це був козел. Минає рік. Інший йог відповідає: – Ні, це була корова. Минає ще рік. Третій йог каже: – Якщо ви не припините суперечку, я вас покину. Перше правило розумної мови – перед тим як щось сказати різке, дорахуйте до 10. Це може здатися дурним. Перший час ми навряд чи зможемо дорахувати до 3-х. Але з іншого боку, якщо ви відповісте після невеликої паузи, то ваша відповідь буде набагато розумнішою, тому що перше, що спадає на думку, коли нас критикують, лають, – це бажання виправдатися і відповісти різко у відповідь.

Тому навчіться 5-10 секунд думати перед тим, як відповідати. Крім усього іншого – це зіб’є непотрібне напруження емоцій.

Людина, яка займається самореалізацією, дуже мало і продумано говорить. У життєписі деяких великих людей йдеться про те, що вони ніколи не відповідали одразу на звинувачення і взагалі намагалися нічого не говорити в гніві. Вони відкладали розмову на інший день або взагалі до того моменту, доки не заспокояться пристрасті.

Бо знали – поки гнів і роздратування впливають на їхню мову, наслідки будуть сумні, а часом просто руйнівні. Друге правило розумної мови – не потрібно впадати в крайнощі. Бог проявляється в дрібницях, а Сатана – у крайнощах. Не слід давати обітницю – “Буду ньому як риба”. Особливо, якщо за вашою природою ви яскравий екстраверт, то вам це може тільки нашкодити.

Якщо ваша психофізична природа в тому, що ви мусите багато говорити, то говоріть так, щоб ви й оточуючі отримували від цього благо. Тож будьте відкриті й доброзичливі, і головне – живіть усвідомлено. Важливо пам’ятати, що наш рівень визначається за дрібними, незначними вчинками – як ми відреагували на грубість у магазині, які емоції починають нас переповнювати, коли нас “незаслужено” критикують тощо.

Три рівні мовлення

Людині на високому духовному рівні, у благості, якій щось про когось говорять погане, або вона щось оскверняюче побачила чи почула, може навіть фізично стати погано. У неї може виникнути відчуття, що її брудом облили. Така людина завжди говорить правду приємними словами. Усвідомлено говорить кожне слово, і кожне слово приносить гармонію в цей світ.

У мовленні багато нешкідливого гумору, часто над собою. Такі люди практично завжди здорові та щасливі. Люди в пристрасті дуже чутливі до критики на свою адресу, вони з великим задоволенням можуть годинами говорити на теми, пов’язані із сексом, грошима, економічним процвітанням, політикою, обговоренням покупок, розповідати про себе гарне, уїдливо обговорювати когось і т. д. Говорять вони зазвичай швидко. Гумор зазвичай вульгарний, пов’язаний із сексом.

Зазвичай, на початку розмови вони відчувають велике задоволення і піднесення, але після таких розмов – спустошення і огиду. І що вищий рівень свідомості, то сильніше це почуття. Такий стиль мовлення веде до деградації на всіх рівнях. Ті, хто в невігластві, вирізняються тим, що їхня мова сповнена образами, претензіями, засудженнями, погрозами, нецензурними словами тощо. Усі слова просякнуті гнівом і ненавистю. Коли така людина відкриває рот, створюється відчуття, що кімнату наповнює неприємний запах. Тому, якщо такій людині говорити щось хороше про когось, вона може захворіти.

Такі люди зазвичай самі свідомо чи не свідомо провокують інших, намагаючись викликати в них енергію гніву, роздратування, образи, заздрощів, бо на цю хвилю вони налаштовані й живляться цими нижчими руйнівними емоціями. Гумор у них “чорний”, повний знущань і радості чужому горю. Вони в ілюзії від початку до кінця. Таких Всесвіт лікує важкими ударами долі та хворобами. У них швидко розвиваються психічні захворювання. З ними не можна навіть поруч перебувати, а вже тим паче спілкуватися.

Зазвичай рідко зустрічається людина, яка постійно перебуває тільки на одному рівні. Частіше трапляються змішані типи або тип людини може досить швидко змінюватися.

Це дуже залежить від:

1) Товариства, яке ми обираємо – на роботі, відпочинку. Наприклад, почавши спілкуватися з пристрасною людиною, ми через кілька хвилин можемо виявити, що активно втягнуті в обговорення політиків. Хоча ще 10 хвилин тому нам не було до них діла.

2) Місця. Наприклад, у казино, нічних клубах, біля пивних кіосків, кубла наркоманів. Обговорення духовних тем важко уявити. Якщо місце просякнуте пристрастю і невіглаством, то і промова, що звучить там, буде відповідною.

3) Часу. Наприклад, з 21-00 до 02-00 години – це час невігластва, тому саме в цей час хочеться піти в невіглаське місце, подивитися невігласний фільм, поговорити на невіглаські, в кращому разі на пристрасні теми. Ранок вечора мудріший – це народна мудрість.

Давно помічено, що те, про що ти говорив увечері і, особливо, якщо ухвалював якісь рішення, то вранці шкодуєш або, як мінімум, бачиш в іншому світлі. Тому дотримання простого правила – ніколи не ухвалювати рішення ввечері, і взагалі якнайменше говорити в цей час – це зробить наше життя значно щасливішим і позбавить багатьох проблем і нещасть. Не випадково те, що в природі все спить у цей час. Ви коли-небудь чули спів птахів у цей час?

Наприкінці тижня можна провести тест – яка домінувала мова протягом тижня.

Якщо в благості, то легко буде помітити, як гармонія і щастя входить у наше життя.

Якщо в пристрасті й особливо в невігластві, то природним результатом будуть хвороби, депресії та нещастя.

Важливе правило – позбутися претензій. Перший крок до любові – це вдячність. У цьому світі мало хто кому дякує. Здебільшого, всі висловлюють претензії – або в прихованій, або в явній формі. Але важливо пам’ятати, якщо ми комусь не дякуємо, значить, починаємо критикувати, пред’являти претензії, не завжди навіть усвідомлюючи це.

Служіння – це не тільки якась фізична допомога, насамперед це означає – допомогти людині розвинути свідомість Бога, подарувати свою любов, наблизити людину до Божественного. Усе, що ми робимо без любові, несе тільки нещастя й руйнування, хоч би який шляхетний зовні вигляд це мало. Вчителі вчать, що кожну секунду ми або наближаємося до Бога, або віддаляємося від Нього. Кожна ситуація – це урок. І потрібно дякувати Богові за кожну послану нам ситуацію. Всевишній – Всеблагой і щосекунди Він бажає нам тільки добра.

Кожна секунда спрямована на наше навчання. Щойно в нас з’являються претензії, наш серцевий центр блокується. Найчастіші претензії – на долю, на оточення, невдоволення собою і світом. Претензії проявляються не тільки в словах, але, насамперед, у думках, тоні, стилі спілкування і ставленні до життя.

Кожна ситуація дається нам для того, щоб ми працювали над собою:

Що менш ми гармонійні, що більш напружені, то суворіші уроки ми отримаємо.

Але щойно в нас виникає прийняття ситуації – відбувається розслаблення і, отже, ця ситуація швидко вирішиться.

Аюрведа каже, що ви не зможете позбутися хвороби, якщо ви її не приймаєте. Це перший крок до лікування й розв’язання будь-якої проблеми – повне прийняття всередині, як милість Бога, цю хворобу й нещастя, а на зовнішньому плані потрібно докладати всіх зусиль, щоб її розв’язати. Якщо ми не приймаємо ситуацію, то понад 90% нашої енергії піде на її “пережовування”. Наш організм може впоратися з будь-якою хворобою.

Також ми можемо впоратися з будь-якою ситуацією і вийти з неї переможцем. Якщо нам дається якесь випробування, значить, ми можемо його винести. Бог випробувань не під силу не дає. Замість претензій ми повинні звикнути дякувати всім. Претензії – це перший крок до хвороб і нещасть. Ви маєте відстежити, скільки у вас вдячності і скільки у вас претензій до оточуючих. Ви виявите, що часто в нас більше претензій, ніж подяки. Претензії йдуть від розуму і помилкового его.

Будь-які наші претензії мають деструктивну природу, вони забирають нашу енергію і закривають наше серце. Справжнє смирення виражається в тому, що ми приймаємо будь-яку ситуацію. Багато хто розуміє смиренність, як щось показне: вдарили по одній щоці – підстав іншу. Це стосується внутрішнього стану. Ми приймаємо будь-який подарунок долі, яким би він не був. Бажано якомога частіше повторювати подумки або ще краще вголос: “На все – любов Бога”.

У людей, які повторювали цю фразу, змінювався вираз обличчя, вони ставали м’якшими, зникали затиски в тілі, та й загалом вони ставали щасливішими й здоровішими. Спробуйте, це працює! Якщо наша підсвідомість буде налаштована на сприйняття, бачення у всьому Вищої Волі – це швидко приведе нас до досконалості.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *