Названа найшкідливіша та найкорисніша кава: чому потрібно відмовитися від одного виду напою
Кава – найпоширеніший напій на Землі. Її готують по-різному, тому є можливість насолодитися будь-якими відтінками смаку і вибрати улюблений. Названа найкорисніша та найшкідливіша кава.
Користь кави залежатиме не тільки від її виду, а й від способу приготування, а також від наявності або відсутності добавок – цукру, вершків або сиропу. Дієтолог Світлана Фус повідомила на своїй сторінці в Instagram, яка кава буде найшкідливішою для організму.
Експерт у галузі харчування порадила вживати каву у зернах. Мелена відразу втрачає частину свого аромату, тому краще подрібнювати її безпосередньо перед термічною обробкою. Фус порекомендувала уникати розчинної кави, яку отримують у результаті складних промислових процесів.
“Найгірша кава – типу 3 в 1 або розчинна капучино в пакетах. Там міститься багато цукру, шкідливих жирів та емульгаторів. Та й підсилювачі смаку та запаху, які додають у такій каві, можуть негативно позначитися на роботі печінки”, – пояснила фахівець.
За словами Світлани, якісна натуральна кава у розумних кількостях корисна для здоров’я.
“Цю користь визначають наявність гіркоти та антиоксидантів у зернах. Але слід згадати про те, що молоко та вершки, додані до кави, знижують активність кавових антиоксидантів, ускладнюють їх засвоєння організмом”, – пояснила Фус.
Як правильно готувати каву
Дієтолог закликала відмовитися від заливання кави окропом, тому що в такому напої утворюється багато дитерпенів – кахвеолу та кафестолу. Зазначені хімічні сполуки можуть підвищувати рівень холестерину в крові та шкодити печінці. Потрібно використовувати паперові фільтри, щоб убезпечити себе від цих речовин. При цьому в напої залишаться цінні поліфеноли — антиоксиданти, які містяться у кавових зернах.
“Не кип’ятіть каву, так вона втрачає не тільки смак, а й користь. З неї виділяється більше шкідливих речовин, особливо з кави дрібного помелу, руйнуються ефірні олії з корисними антиоксидантами”, – зазначила Фус.
Краще використовувати для заварювання кави посуд із нержавіючої сталі або скла. Бажано не пити каву натщесерце, щоб не шкодити слизовій оболонці шлунка. Не потрібно вживати цей напій разом з м’ясом та іншими залізовмісними продуктами.