Лінас Лінкявічюс: Угорщині доведеться визначитися – бути без європейських грошей чи енергоносіїв рф

Угорщина своєю поведінкою наразі протиставляє себе ЄС і НАТО, але їй все одно доведеться визначитися, як жити – без європейських грошей чи російських енергоносіїв.

Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв’ю «Радіо NV».

За словами дипломата, на жаль, реальність така, що Угорщина наразі має окремий від ЄС і НАТО порядок денний.

«Наразі важко спрогнозувати, як далеко все зайде, але це виглядає дуже неприємно. Однак все одно настане такий момент, коли Угорщині треба буде визначитися, як жити – або без європейських грошей, або без російського газу чи нафти», – сказав Лінкявічюс.

У цьому контексті колишній міністр зауважив, що в ЄС накопичуються питання до Угорщини стосовно верховенства права і свободі слова, тож виділення європейських коштів цій країні під питанням.

«Їх не так легко буде отримати, бо умов стає не менше, а навіть більше. Тож Угорщині в майбутньому легко не буде, і все одно треба буде визначитися, на якому боці вона перебуває», – акцентував дипломат.

Коментуючи візит глави МЗС Угорщини до мінська, Лінкявічюс зазначив, що це – лише один з багатьох прикладів «дивної» поведінки цієї країни останнім часом.

«Не знаю, про що можна розмовляти у мінську, який, до того ж по суті, нічого не вирішує, у тому числі у контексті війни, яку росія веде проти України. Але сам факт викликає розчарування», – констатував він.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ та зовнішньоекономічних зв’язків Угорщини Петер Сійярто вчора був із візитом у мінську, де  обговорив «мир в Україні».

Як заявили в мзс білорусі, у програмі візиту було заплановано низку заходів, у тому числі переговори з главою білоруського зовнішньополітичного відомства Сергієм Алейником та міністром економіки Олександром Черв’яковим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *