Коли Стрітення Господнє 2023 року: дата, традиції та прикмети
Коли Стрітення Господнє? Які народні традиції та прикмети пов’язані з цим святом?
Що таке Стрітення Господнє
З грецької мови слово “Стрітення” перекладається як “зустріч”. У церковній традиції це день, коли на 40-й день після Різдва немовля Ісуса Христа принесли до Єрусалимського храму, де його зустрів Симеон Богоприємець. Саме з цим святом пов’язують християнську традицію 40-денного «очищення» жінки після пологів, адже Діва Марія лише на 40-й день принесла маленького Ісуса до храму. Марія принесла Ісуса до Єрусалимського храму разом з Йосифом, там Святе Сімейство зустрів Симеон Богоприємець.
Коли Стрітення Господнє 2023
Християни різних конфесій відзначають Стрітення Господнє у різні дати. Православна та греко-католицька церква відзначає Стрітення 15 лютого, католицька – 2 лютого.
Стрітення Господнє: традиції
За народними віруваннями на Стрітення 15 лютого зима зустрічається з літом. Існують традиції ще з язичницької доби: співати пісні-замовляння на теплу погоду і ранню весну. Також на Стрітення ворожили: виставляли тарілку з зерном на ніч на вулицю, якщо зранку на зерні була роса, буде врожай, якщо зерно буде сухим – рік буде з поганим врожаєм. У церквах на Стрітення святять воду та свічки.
Період між Стрітенням (15 лютого) та Благовіщенням (7 квітня) вважається часом, коли зима бореться з весною.
Народні прикмети на Стрітення
Оскільки Стрітення розцінюється як зустріч зими та літа, то і народні прикмети, пов’язані з цим святом, в основному про погоду та врожай:
►Якщо на Стрітення ясна і тепла погода, урожай буде добрим.
►Відлига – до пізньої і дощової весни.
►Заметіль на Стрітення – теж до пізньої весни.
►Теплий день – до ранньої і теплої весни.
►Зоряне небо в ніч з 14 та 15 лютого – до пізньої весни.