Чому одні стають алкоголіками, а інші — ні? Науковці пояснили

У мирний час за статистикою постійно випивають до 20% чоловіків і близько 15% жінок.

Звичка випивати у більшості людей з’являється у студентські роки, коли пиво чи легкий алкоголь стають частиною вечірок, поїздок і дозвілля.

Вже навіть у такому віці люди добре розуміють небезпеку та шкоду алкоголю для організму. Але у підсумку одні не мають проблем з вживанням алкоголю час від часу, на свята. Інші ж споживають його щодня і без цього – не уявляють свого дня.

Чому люди стають алкоголіками

Наука до цього часу не мала доказів, як саме наявність мети у житті впливає на алкоголізм. Тож американські науковці провели дослідження, в якому брали участь 54 студенти.

Щодня вони ставали учасниками опитування, проходили анкетування, працювали з психологами й виконували усе, що зазвичай роблять під час справжніх наукових досліджень.

З’ясувалося, студенти, які мають чітку мету у житі, вмотивовані на її досягнення – легше відмовляються від алкоголю.

Натомість студенти, які не мають планів на найближче майбутнє, поки не визначилися зі своїми цілями – люблять дозвілля з алкоголем.

За місяць спостереження науковці зафіксували, що щоразу при пропозиції випити, у них активізуються певні ділянки мозку відповідальні за відчуття задоволення та винагороди.

Що й визначає їх подальшу пристрасть до алкоголю.

Крім того, науковці вкотре підтвердили – розмови про шкідливий вплив алкоголю – не дають ніякого результату.

Аби покинути пиятику – у людини повинна з’явитися мета, бажання її досягти.

Щоправда, як це зробити – наука поки відповідей не дає. Зате ми вже писали, що тут може велике значення мати один аспект.

Радіо Трек

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *