Подорож у минуле. Стародавня карта Землі покаже, де був ваш дім за часів динозаврів
Учені використали дані про рух тектонічних плит і палеографічні карти, щоб скласти інтерактивний глобус Землі.
Зовнішній вигляд планети, який ми знаємо сьогодні, відносно новий. Суша й океани, які ми бачимо сьогодні на глобусі, є продуктом роботи тектонічних плит, які раз у раз складаються, немов головоломка, пише IFL Science.
Ці шматочки головоломки зміщуються, проте занадто повільно, щоб ми могли помітити це протягом свого життя. Проте вчені пропонують поглянути на глобус нашого світу в масштабі мільйонів років — рух масивів суші поверне нас назад у часи динозаврів і мегалодону, щоб зробити земну кулю абсолютно невпізнанною для наших очей.
У новому дослідженні вчені створили інструмент, здатний допомогти нам переміститися в часі — від нинішнього до перших хребетних, перших гомінідів і динозаврів.
Для цього творець стародавньої карти Землі Ян Вебстер використав дані про рух тектонічних плит і палеографічні карти Крістофера Скотезе з проєкту PALEOMAP.
Так кожній людині на Землі надають можливість подорожей у часі — наприклад, вирушити на 750 мільйонів років назад, перестрибнути на 250 мільйонів років назад і повернутися в теперішній час.
Просто вкажіть свою адресу в стародавній карті Землі, і ви побачите, де розташовувалося ваше місце проживання в той чи інший відрізок часу життя планети. Інтерактивний глобус перебуває у відкритому доступі за посиланням.