Історичний трилер: хто завадив Гітлеру виграти Другу світову війну

Історія іноді виписує такі загогуліни, що просто дивуєшся. Скажіть: хто завадив Гітлеру виграти Другу світову війну? Так звана Велика трійка: Рузвельт, Сталін і Черчилль?

Неправильна відповідь! Одна жінка стала на заваді. Без неї взагалі не було б Великої трійки.

І найдивовижніше, що вона обожнювало фюрера.

Рідко, яка дівчина не мріє про принца. Потворна американка на ім’я Уолліс не ставила таку високу планку. Вона вважала, що життя вдалося, коли в 1916 році їй, двадцятирічній дівчині, запропонував руку і серце морський авіатор Вінфілд Спенсер.

Вони прожили з перемінним успіхом десять років і остаточно розлучилися в Китаї, куди Спенсера відправили у відрядження.
Горда Уолліс не пробачила йому того, що він напився і підняв на неї руку. А Вінфілд напився, коли дізнався про двох її коханців…

Уолліс залишилася в чужій країні майже без грошей, але падати духом не думала. Її капітал був владний авантюрний характер, помноженим на сексуальність.

Вона давно переконалась, що ця гримуча суміш непереборно діє на чоловіків з мазохістськими нахилами.

Згодом недоброзичливці поширили чутку про те, що вона працювала в шанхайському борделі.

Це не зовсім так – піднімайте вище! Уолліс була ескортвумен – жінкою, яка супроводжувала багатих клієнтів на банкети, вечірки, ресторани тощо.

Решта – за окремим тарифом.

Ще в молодості у неї не було комплексу через зовнішність, а з роками вона в цьому стала абсолютно впевнена. В очах чоловіків така впевненість часто замінює красу.

Крім того, Уолліс вміло маскувала дефекти своєї зовнішності – наприклад, вона не носила кільця, щоб не звертали увагу на великі і досить кістляві руки.

Але вуха Уолліс батькам вдалися, і вона підкреслила це кліпами.

У 1928 році американець Ернест Сімпсон запропонував їй руку і серце. Він був співвласником англійської брокерської компанії – дуже грошове заняття… Так Уолліс стала місіс Сімпсон і опинилася в Лондоні.
Ернест був частиною світського суспільства і ввів туди свою дружину.
Уолліс, будучи природженим психологом, швидко адаптувався до цього середовища.

Її нова подруга віконтеса Фурніс виявилася коханкою Давида, принца Уельського, старшого сина короля Георга V.

Уолліс зустріла спадкоємця престолу в будинку Доорніса – і навіть не підняла брову.

Принц дуже здивувався: він звик до того, що при його появі жінки змінюють обличчя.

І ця американка наважилася сказати йому з якогось дріб’язкового приводу: «Ти розчарував мене, Твоя Високість!»

Віконтеса Фурніс вирішила перед похизувати своїм принцом, і тепер вона може втратити його.

Вона знала, що Його Високість потребує домінуючої Господині.
Віконтеса не дуже впоралася з цією роллю, а Уолліс просто жила в ній!

Тепер Уолліс, як знайома, спілкувалася з принцом на світських заходах і вела себе з ним все більш невимушено. Вона могла легенько ляснути рукою, коли він намагався взяти щось зі страви без допомоги виделки. Або вийняти сигарету з рота, вважаючи куріння недоцільним.
Присутні дивилися один на одного і обурено шепотіли, а принц сяяв усмішкою.

Вогонь його пристрасті, як написано в старих романах, спалахував повільно, але вірно. Зустрівшись в 1931 році, вони стали таємними коханцями в 1934 році. Незабаром цю таємницю дізнався весь лондонський бомонд – і чоловік теж.

Однак Ернест Сімпсон не заперечував: йому лестило, що він якимось чином одружився з сином короля.

Принц відвіз кохану в Альпи, щоб покататися на лижах, до Відня – станцювати вальс, в Будапешт – послухати пісні циган, подарував їй прикраси і наряди.

Інша жінка могла б подумати, що зірвала джекпот у своєму житті.

Але тільки не Уолліс! Бути абсолютно відданою навіть князю було їй не під силу.

У 1934 році зовнішньополітичний радник Гітлера Ріббентроп приїхав до Лондона на переговори. Уолліс з першого погляду визначила, що він не зможе їй протистояти. Замість любовного трикутника (Уолліс – чоловік – принц) з’явився чотирикутник з політичним забарвленням.

Що його приваблювало в ній? Шикарно танцююча і елегантно одягнена блакитноока чудова блондинка.

Перспективний німецький дипломат, який світить крісло міністра закордонних справ, чудово!

Але заради цього ризикуйте любов’ю майбутнього короля?!

Ні, в цьому списку явно чогось не вистачає.

Щоб обдурити князя потрібен був ще якийсь стимул, і він  був.

Чотири сини короля Георга V успадкували німецьку кров від матері, але тільки старший Давид, він же принц Уельський, був германофілом.

З юних років він обожнював все німецьке – від пива до автомобілів – і захоплювався німецьким «орднунгом».

Князь тепло привітав перемогу Гітлера на виборах: ось хто потрібен Німеччині! Уолліс повністю поділяла його думку. Додавання радника самого фюрера в свою інтимну колекцію було неймовірно спокусливим. І принц подумав, що це просто флірт. Він навіть підбадьорював її в надії зблизитися з Гітлером.

Влітку 1936 року Ріббентроп міг би стати заступником міністра закордонних справ, але замість цього побажав поїхати послом в Англію. Давид був королем Едуардом VIII протягом шести місяців після смерті батька, і Ріббентроп пообіцяв Гітлеру умовити його вступити в союз з Німеччиною. Фюрер охоче погодився.
Він не знав, що Ріббентропа приваблює Лондон, щоб зустрітися з Уолліс Сімпсон.

Ставши королем, колишній принц швидко відчув різницю – безтурботному життю прийшов кінець.

Тепер він був верховним головнокомандувачем армії, військово-повітряних сил і флоту, маючи повноваження оголошувати війну або укладати мир. Він повинен був розглянути всі закони, прийняті парламентом, і затвердити їх або накласти вето. Регулярно зустрічайтеся з прем’єр-міністром (а не з Уоллісом!), призначайте міністрів, нагороджуйте орденами, даруйте лицарські звання.

А ще – прийом послів, ратифікація міжнародних договорів …

Він потонув у справах Англії, але в рівній мірі відповідав за Шотландію, Уельс, Північну Ірландію і численні заморські території, починаючи з Індії…

Папери і урочисті церемонії витіснили з життя кохану. Він ненавидів їх усім серцем і заявив, що вирішив одружитися з Уолліс!

Королева-мати і уряд жахнулися.

Для початку королю нагадали, що вона заміжня.

Ну, це не перешкода! Він прийшов до Ернеста Сімпсона і запропонував йому титул графа, якщо той терміново погодиться на розлучення. Сімпсон здивовано вмостився в своєму кріслі, забувши, що не може сидіти в присутності короля. Схаменувшись і тверезо все зваживши, він погодився, щоб, як він висловився, «не втручатися в хід історичних подій» (як він дивився в воду!).

І він відмовився від титулу графа з любові до себе.

Наближався час урочистої коронації.

Але король поставив умову: тільки після одруження!

Архієпископ звернув свою увагу на те, що не є королівською справою одружитися з двічі розлученою іноземкою, більш того, католичкою.

А Едуард VIII нагадав у відповідь, що саме він, король, є верховним главою англіканської церкви і мав право звільняти архієпископів.

Він доручив адвокату вести шлюборозлучний процес Уолліс, і він відправився з нею на розкішній яхті в романтичний круїз по Середземному морю . Яхту супроводжували два есмінці Королівського флоту… Король був на вершині блаженства, не думаючи про наслідки.

Тим часом Британію лихоманило: символ величі і честі нації став героєм скандальної хроніки! Суспільство задалося питанням: чому ця непоказна американка так чіпко тримає монарха? Ще пару століть тому вони могли б подумати, що вона відьма, але в 1936 році знайшли просту відповідь: багатий сексуальний досвід, придбаний в Шанхаї!

Це передавалося з вуст в уста. Непохитний трон імперії похитнувся.

Після повернення короля в Лондон прем’єр-міністр Болдуін оголосив йому, що уряд категорично проти його шлюбних планів.

Якщо Його Величність наполягатиме на ній, Кабмін піде у відставку. Новий кабінет доведеться формувати опозиційній Лейбористській партії, але вона також рішуче відкидає цей шлюб.
Країна залишиться без уряду і зануриться в глибоку кризу з непередбачуваним результатом. На цій підставі Кабінет смиренно просить Його Величність зректися морганатичного шлюбу або зректися престолу.

У британській пресі стався неймовірний ажіотаж. Вперше в історії Імперії про короля писали нешанобливо, а тим більше про Уолліс. Перед будинком Сімпсонів стояли натовпи з плакатами: «Геть американську повію!».

Уолліс вирушила до Франції, закликаючи короля не здаватися – вона все ще сподівалася стати королевою!

Але Едуард VIII здригнувся під тиском уряду, преси і своєї сім’ї. 11 грудня 1936 року, на 327-й день його правління, він звернувся до нації по радіо зі словами: «Я вважаю неможливим для себе нести важкий тягар відповідальності і виконувати обов’язки короля без допомоги і підтримки жінки, яку люблю».

Після цієї відставки Едуард VIII – ні, тепер тільки Давид – відправився до Франції, де його чекав Уолліс. Було  б легковажно покинути батьківщину, зневажаючи матеріальні цінності, і тому багаж екс-монарха налічував 266 місць.

Другий за віком син покійного короля Альберта зійшов на британський престол під ім’ям Георг VI. Він придумав для брата титул «герцог Віндзорський», але поставив умову: ні його дружина, ні можливі нащадки не мають права називатися Королівською Високістю.

Він заборонив Давиду відвідувати Великобританію без спеціального запрошення і пообіцяв виплатити йому компенсацію за залишину на батьківщині нерухомість – два старовинних замки.

Шлюб новоспеченого герцога і Уолліс відбувся в червні 1937 року в старовинному французькому замку. Королівська сім’я проігнорувала цю подію, і Ріббентроп відправив нареченій букет з сімнадцяти білих троянд. Саме такий букет вона отримає від нього ще не раз. Стверджується, що кожна троянда в ньому символізувала їх інтимну зустріч… У жовтні молодята виправдали найстрашніші побоювання британського уряду – вони відвідали Німеччину. Їх прийняв Гесс, Герінг, Гіммлер, Геббельс, а в кінці сам фюрер.

Гостей зустрічала почесна варта СС, а в їх честь проводилися салюти. Герцог Віндзорський не залишився в боргу: він високо оцінив досягнення Третього рейху, турботу фюрера про народ і навіть освоїв нацистський салют.

Жовтень 1937 року. Гітлер приймає колишнього короля Едуарда VIII і його дружину Уолліс – Його відхід з престолу став для нас важкою втратою, – сказав Гітлер у своєму оточенні. – Але це все одно стане в нагоді.

У травні 1940 року вермахт вторгся у Францію. Її армія і Британські експедиційні сили були повністю розбиті за 43 дні. Уолліс Віндзор (раніше Сімпсон, колишня Спенсер) сприяла цьому: вона передала Ріббентропу інформацію про настрої у французькій верхівці і про конфлікти між союзниками.

Так вона помстилася Британії за те, що вона не стала королевою.

Віндзори не жили в окупованому Парижі, це був би остаточний розрив з Англією і кінець фінансових надходжень звідти. Вони переїхали до Португалії, віддавши свою розкішну віллу в Булонському лісі під охорону СС.

У Лісабоні герцог дав інтерв’ю, в якому сказав, що Англія не зможе відбити німецьке вторгнення і, поки не стало занадто пізно, повинна укласти мир з Німеччиною. Для Лондона це стало останньою краплею. Щось довелося терміново робити з Віндзорами.
Про те ж саме думали і в Берліні. Влітку 1940 року Гітлер ще не відмовився від операції «Морський лев» для захоплення Англії.

Він хотів повернути Віндзору трон, і зробити Ріббентропа його радником, «сірим кардиналом». Що може бути краще лялькового короля?!

Ріббентроп викликав начальника політичної розвідки Шелленберга і заговорив про герцога: «Цей щирий і справжній друг Німеччини знаходиться в Лісабоні під суворим наглядом англійської секретної служби. Нам потрібно допомогти йому переїхати до Іспанії, де він опиниться під нашою опікою. Це можна влаштувати, наприклад, під час полювання поблизу португальсько-іспанського кордону.

– Він хоче поїхати в Іспанію? — запитав Шелленберг.

– Якщо він вагається, ви насильно відправите його туди, і тоді він сам буде нам вдячний.
Фюрер готовий спочатку внести на його банківський рахунок п’ятдесят мільйонів швейцарських франків…

Шелленберг прилетів до Лісабона.

Перш за все, він отримав план вілли Віндзорів в курортному передмісті столиці. Потім за сприяння Уолліс його португальських слуг почав замінювати своїми людьми.

Але головним сценарієм стало не викрадення Віндзора, а його добровільна втеча в Іспанію під приводом полювання!

І герцог вагався. І тоді Шелленберг отримав шифровку з Берліна: «Підготуйте викрадення». Цікаво, як би це виглядало? Якби одного герцога викрали, англійці могли б затримати Уолліс і змусити його повернутися.

І якби обох викрали, як би Уолліс пережила розставання з прикрасами та ексклюзивними нарядами?
Однак про їхню безпеку, безумовно, подбав би її дорогий друг Ріббентроп…

Однак справа не дійшла до викрадення. Британська розвідка помітила Шелленберга в Лісабоні і запідозрила, чому він тут.

Біля вілли Віндзорів оперативно була збільшена охорона. Новий британський прем’єр-міністр Черчилль і Георг VI призначили Віндзора губернатором Багамських островів, а в Лісабон для пари прибув військовий корабель.

Шелленберг справедливо побоювався, що за провал операції фюрер відірве йому голову. У розпачі він наказав повідомити англійцям про те, що корабель замінований. Міну шукали, але  вони не знайшли, а Шелленберг не міг придумати чогось іншого.

Віндзори і їх багаж благополучно пливли в бік Карибського моря. Шелленбергу дуже пощастило: Гітлер, дізнавшись про невдачу, не впав у традиційне шаленство.

Кишеньковий король вислизнув з ваших рук? Прикро, але це не біда. Фюрер вже націлювався на Росію замість Англії…
***
Девід був страшенно розлючений тим, що його призначили «в третьосортну провінцію з чорношкірим населенням».

Як і Гітлер, він вважав негрів нижчою расою і зневажав її.

Але на Багамах він зрозумів, що це райський куточок, де можна безтурботно любити свою Уолліс. Клімат субтропічний. У лісах зустрічаються сотні різних сортів орхідей, в лагунах – рожеві фламінго. А тепле море цілий рік…

Відразу після війни пара повернулася в Париж і всі наступні роки жила у Франції. Девід побачив брата Альберта, він же Георг VI, тільки в 1952 році, коли його запросили без Уолліс на його похорон. На престол зійшла його племінниця Єлизавета II, а також були зняті пісні і фільми про любов Едуарда Восьмого до Уолліс. Але ця історія завдала непоправної шкоди престижу британської корони.

Король століттями вважався священною людиною – і раптом він виявився грішною земною людиною. Але одна з його заслуг безсумнівна: він довів, що король все ж може одружитися по любові.
***
“З ним було б інакше”… Гітлер міг би сказати те ж саме іншими словами: «Без НЕЇ (тобто без Уолліс Сімпсон) все було б інакше». Якби вона не з’явилася в Лондоні, «щирий і справжній друг Німеччини» Едуард VIII залишився б королем Великобританії напередодні Другої світової війни.

А англійці століттями звикли до думки, що король говорить і діє від імені нації.

Пам’ятайте: коли Гітлер напав на Польщу 1 вересня 1939 року, Великобританія і Франція оголосили війну Німеччині.

Важко уявити, що Едуард VIII зробив би це. І якби він раптом пішов на це, то після капітуляції Франції, неодмінно помирився б з Гітлером. І навіть, цілком можливо, уклав би з ним союз, щоб зберегти британські колонії.

У травні 1940 року прем’єр-міністром замість Чемберлена став би не Черчилль, а лідер британських фашистів Мослі.

У цій ситуації США продовжать дотримуватися нейтралітету: якщо ви розумієте, мовляв, самі в Європі! Ідеальні умови для Гітлера: можна сміливо «розширюватися» на схід, маючи в тилу, на заході, не ворога, а друга.

При цьому у СРСР не було б союзників в особі Англії і США. Звичайно, ленд-лізу не було б… Дивно, що шанувальниця фюрера, налаштувавшись на англійського короля, позбавила Німеччину відмінних шансів на перемогу у світовій війні!
Для Третього рейху Уолліс Сімпсон виявилася воістину фатальною жінкою.
Так що історією, друзі мої, рухає тестостерон. І нехай Карл Маркс прикриється своїм Das Kapital.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *