Температура в будинках взимку буде на 4 градуси нижче за норму – Вітренко. Чому це не стосується Закарпаття?
Днями глава НАК Нафтогаз-Україна Юрій Вітренко повідомив, що цієї зими температура у будинках українців буде на чотири градуси нижчою за норму. А у квартирах на рівні 17-18 градусів за Цельсієм.
Вітренко підкреслив, що на нас чекає найхолодніша зима за останні десятиліття. Опалювальний сезон розпочнеться пізніше та закінчиться раніше. Саме тому українцям необхідно приготувати теплий одяг та ковдри, якщо температура на вулиці впаде нижче -10.
Тепер розглянемо, чому це не стосується Закарпатської області?
Як відомо, на Закарпатті вже понад 10 років, як повністю ліквідована система центрального опалення та підігріву води.
Ще протягом двотисячних років – початку 2010-х передбачливо було зроблено все, щоб закарпатці могли обігріватись індивідуально.
У висновку, міста перестали бути залежними від ситуації на газовому ринку, постійних підвищень ціни на централізоване тепло, а люди самі вирішують, якою має бути температура у їхніх квартирах.
Шкода, що більшість невеликих міст, а це можливо зробити у населених пунктах до 150-200 тисяч мешканців, досі не скористалися цим досвідом, і не зменшили вплив централізованого обігріву квартир.
Як показав досвід, саме така модель дає змогу максимально ефективно споживати природні ресурси та мінімально залежати від газового шантажу росії. Не даремно, європейські міста так само, де це можливо, використовують індивідуальну систему опалення.
Люди самостійно вирішують, чи має бути у квартирі 23 градуси, чи 20, або 18 – кому як дозволяє гаманець і комфортне сприйняття температури.
Також, багато домоволодінь використовує електричне опалення та підігріву води у квартирах – це вже індивідуальний вибір.
Тож ті українці, які бояться замерзнути у своїх київських квартирах, можуть перезимувати на Закарпатті у комфортних умовах. Тому, що газу для українських споживачів точно вистачить від власного видобутку.
Виникає логічне запитання: чому уряд, як і попередні уряди, досі не запровадили програму переходу від централізованого до індивідуального опалення? Невже досі не зрозуміло, що це єдина можливість мінімізувати ризики від холодних зим у квартирах.