Форинт почав стрімко падати.

За останній день тижня угорський форинт почав різко слабнути щодо інших валют.

Ціна євро підскочила вище 412 форинтів, долар перетнув позначку 414 форинтів, швейцарський франк перевищив 429 форинтів. Йдеться про історичний максимум – такого раніше в Угорщині не траплялося.

“Ані підвищення цін на газ, ані зміцнення долара не допомогли обмінному курсу форинта цього тижня”, – зазначає видання napi.hu.

Видання зазначає, що не стримало обмінний курс навіть зволікання центрального банку Угорщини з підвищенням процентних ставок. А інвесторів не заспокоїла оптимістична заява міністра регіонального розвитку Тібора Наврачіча щодо ресурсів, які Угорщина може отримати від Брюсселя.

В тому числі іноземні інвестори вкрай негативно сприйняли звільнення керівників Національної метеорологічної служби Угорщини (OMSZ). Це ймовірно, також не допомогло й угорській валюті. З цього рішення можна зробити висновок, що в уряді Угорщини можуть переважати диктаторські принципи, тому домовитися з Брюсселем про допомогу буде непросто.

Нагадаємо, що в Угорщині звільнили керівництвом метеослужби за нібито неправдивий прогноз погоди через який довелося скасовувати феєрверки в столиці Будапешті на головне національне свято 20 серпня.

Було звільнена голова Корнелія Радіч та її заступник Дюла Горват з метеорологічної служби Угорщини (OMSZ). Так вирішив міністр інновацій і технологій Ласло Палковіч.

Метеорологи попереджали, що існує значна ймовірність сильних штормів до останнього моменту 20 серпня. Однак прогноз виявився невірним. Утім всі моделі, включно з американською, європейською, німецькою та французькою, розраховували на велику кількість опадів над Центральною Угорщиною саме ввечері, пише telex.hu.

ЗМІ, близькі до уряду, негайно почали атакувати метеорологічну службу, стверджуючи, що вони зробили величезну помилку. Водночас в OMSZ заявили, що всі їхні прогнози містять фактор ймовірності, а 20 серпня стався найменш ймовірний сценарій.

У зв’язку з цією справою згадали про шторм 20 серпня 2006 року в Будапешті. Того року 1 500 000 людей дивилися феєрверк в центрі міста. Але коли почалася гроза, всі одночасно вирішили покинути оглядові майданчики. В результаті понад 300 людей отримали поранення, п’ятеро людей загинули через тисняву. Одному з постраждалих було лише 12 років. А сімейна пара під час шторму впала у бурхливий Дунай із човна.

Метеорологи наголосили, що на них чинився тиск з боку влади. І додали, що не можуть працювати під таким політичним тиском. Деякі політики та опозиційні партії висловили підтримку керівництву OMSZ. Серед них Jobbik, колишній опозиційний кандидат у прем’єр-міністри Петер Маркі-Зай та інші.

Керівник апарату прем’єра Угорщини Ґергей Гуляш сказав, що звільнення високопосадовців OMSZ відбулося через «брак компетентності» з їхнього боку.

Натомість Дюла Горват виступив із заявою, в якій зазначив, що ніхто ніколи з боку влади не критикував його роботу. Крім того, прем’єр-міністр Віктор Орбан особисто вручив йому високу державну нагороду у 2020 році. Горват пропрацював в OMSZ 22 роки. Тепер він змушений погодитися з рішенням уряду, хоча не брав участі в роботі оперативної ради, оскільки перебував у відпустці.

На фото: таким був прогноз погоди 20 серпня в Угорщині

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *