Хто, як і коли має право вручати повістку військовозобов’язаним

На сьогодні у законодавстві відсутні чіткі правила вручення повісток військовозобов’язаним. Закон не визначає місце, де може бути вручено документ, а також того, хто уповноважений його вручити.

Строки загальної мобілізації продовжено до кінця літа. Відтак Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, або колишні військкомати продовжують мобілізацію військовослужбовців в Україні. 

Видання НВ розповідає, як має відбуватися вручення повісток.

Так,  стаття 22, п. 5  Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” стверджує, що «призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин».

Фактично це означає, що повістка може бути вручена будь-де: на блокпості, на вулиці, на роботі. Вручає її посадова особа територіального центру комплектування.

Представник місцевої влади та роботодавець тільки сприяє врученню повістки, але не вручає повістку, закон це не передбачає. Але НВ стверджує,  що “роботодавець зобов’язаний вручати повістки працівникам, які ховаються від військкомату”, що не відповідає відповідній статті Закону.

Існує єдина умова — повістка має бути вручена особисто в руки військовозобов’язаному. Якщо військовозобов’язаний відмовляється від повістки,  то складається акт, який вручають йому під підпис.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *