Вулиця Олександра Духновича повинна залишитись вулицею Олександра Духновича!

Сьогодні на порталі Mukachevo.net появилось повідомлення про те, спеціальна комісія з перейменування вулиць Мукачівської міської ради розглядали «питання про перейменування вулиці педагога, просвітника Олександра Духновича на вулицю українського футболіста, мукачівця Василя Турянчика».
Це повідомлення викликало бурхливу дискусію в соціальних мережах. Цей й зрозуміло. Тому що для нас, закарпатців, Олександр Духнович – це духовний батько корінного народу нашого краю, культурно-освітній діяч, письменник, який перший почав писати свої твори народною мовою, педагог, історик, греко-католицький священник, провідний Будитель середини ХІХ століття, який мав і має значний вплив на історичні процеси серед наших краян та серед русинів, українців, які проживають за кордоном.
В Мукачеві одна з центральних вулиць вже десятки років має назву Олександра Духновича. В честь Олександра Духновича названа центральна бібліотека та ЗОШ №20, біля якої знаходиться один з кращих пам’ятників нашого Будителя.
В Мукачеві Олександра Духновича знають і поважають. В його честь регулярно проводяться різні культурно-просвітницькі заходи.
Рішення спеціальної комісії з перейменування вулиць Мукачівської міської ради викликає здивування та обурення. Невже члени комісії не знають історію нашого краю та роль Олександра Духновича, як просвітника та Будителя нашого народу?
Олександр Духнович прописався в місті над Латорицею назавжди
Невже в Мукачеві немає вулиці, яку можна б назвати в честь мого друга, мукачівця, видатного футболіста радянської епохи, футболіста київського «Динамо» та збірної футбольної команди СРСР, неодноразового переможця кубка СРСР та чемпіонатів СРСР по футболу Василя Турянчика? Звичайно, що є.
Вулиця Олександра Духновича в Мукачеві повинна залишитись вулицею Олександра Духновича!
Думаю, що в цьому мене підтримають тисячі мукачівців, виконком та сесія Мукачівської міської ради, а також міський голова Андрій Балога і народний депутат Віктор Балога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *