П’ять найзагадковіших фотографій з Марса

Марс — одна з найзагадковіших і найдивовижніших планет Сонячної системи. Відправлені туди марсоходи та супутники неодноразово надсилали на Землю дивні та загадкові фотографії, які спочатку вражали навіть вчених. Від цього зазвичай були у захваті уфологи та прихильники теорії наявності на Марсі розумного життя, яке ховається від нас. Тому в цій статті ми розберемося, що такого приховують п’ять найзагадковіших фотографій Марса.

Марсіанський ліс

Ці, так би мовити, лісосмуги в районі північного полюса Марса сфотографував апарат Mars Reconnaissance Orbiter у квітні 2008 року, а наприкінці 2015 зображення було опубліковано NASA в розділі Astronomy Picture of the Day. Це фото більше схоже на абстрактну картину або темні дерева, що підіймаються з поверхні Марса.

Пять самых загадочных фотографий с Марса.

Темно-коричневі прожилки дійсно дуже схожі на стовбури дерев, але насправді це лише оптична ілюзія. Вчені вважають, що ці “дерева” з’явилися в результаті танення сухого льоду (тверда форма вуглекислого газу), що знаходиться на вершині дюн. Цей процес оголює бурий пісок, який залишає дивні сліди, сповзаючи вниз схилами дюн, утворюючи ілюзію дерев.

Марсіанська риба

У 2016 році марсохід Curiosity зробив цю фотографію поверхні Марса. Серед скель та уламків гірських порід можна було побачити скам’янілі рештки риби з роздвоєним хвостом. Уфологи прийшли в невимовний захват від такої знахідки. Адже існує багато припущень, що на Марсі був навіть справжній океан рідкої води.

Пять самых загадочных фотографий с Марса.Але NASA швидко розчарувала всіх. Виявилося, що ця “риба” насправді звичайний камінь, а його дивна форма — це лише гра світла і тіні.

Марсіанські ложки

Ці ложки, сфотографовані марсоходами, також були грою світла та тіні. Всі ці камені є результатом впливу на марсіанський ґрунт різних атмосферних і навіть космічних явищ, таких як: вітри, радіація, ультрафіолет, перепади температур тощо. Також, як було сказано раніше, вчені не виключають той факт, що на Марсі колись могла існувати вода в рідкому стані, тому вона цілком могла впливати на геологію цієї планети та виточити каміння різних форм.

Пять самых загадочных фотографий с Марса.
Пять самых загадочных фотографий с Марса.
Обличчя на Марсі

Усім знайоме обличчя на Марсі, сфотографоване станцією Вікінг-1 в 1976 році, призвело до появи великої кількості псевдонаукових та уфологічних теорій про давні марсіанські цивілізації. Про це було написано безліч книг та знято кілька фільмів.

Пять самых загадочных фотографий с Марса.

Форму цієї гори вчені давно досліджували й виявилося, що це лише результат взаємодії скель з різними природними явищами, а не штучний об’єкт. Специфічна форма гори, гра світла та тіні, а також наша багата уява намалювали нам картинку обличчя. Вчені давно всім представили фото цього об’єкта у великій якості та при іншому освітленні (приклад фото нижче), але уфологи досі продовжують досліджувати знімки сорокарічної давності.

Пять самых загадочных фотографий с Марса.

Статуя жінки на Марсі

Це фото було зроблено у 2007 марсоходом Spirit. Одні блоги про НЛО опублікували безліч статей про цю, так звану, “жіночу фігуру — монумент, зроблений інопланетянами”, інші ж писали про снігову людину жіночої статі. Але здоровий глузд нам каже, що це оптична ілюзія, схожа на людський силует.

Пять самых загадочных фотографий с Марса.Все вищезгадані предмети, сфотографовані на поверхні Марса, є гарним прикладом парейдолії — зорової ілюзії, при якій людина сприймає невиразний і незрозумілий зоровий або навіть слуховий образ як щось виразне і певне. Той самий ефект працює, коли ми вдивляємося у форми хмар і бачимо там фігури людей чи тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *