Що знаходиться за межами нашого Всесвіту?

Багато хто чув, що діаметр видимого Всесвіту становить 93 млрд світлових років і бачили картинки, що зображають наш Всесвіт також як на зображенні внизу. При цьому у більшості виникає питання, а що ж бути далі, поза цією сферою? Розберімося у цьому питанні разом.

Єдиної точки зору, чи є Всесвіт дійсно нескінченним або він кінцевий у просторі та обсязі, не існує. Однак ми можемо розглянути найбільш правдоподібні теорії про це.

Чи має Всесвіт кордон?

Попри безліч досліджень, вчені досі не цілком впевнені, чи нескінченний наш Всесвіт або просто він дуже великий. Щоб визначитися між цими двома варіантами, астрономи дивляться на кривизну простору-часу на масштабах усього Всесвіту. На настільки великих масштабах вона говорить про саму форму нашого Всесвіту, і якщо він геометрично абсолютно плоский, то він може бути по-справжньому нескінченним.

Джерело: https://novyny.live

Поточні спостереження та вимірювання кривизни Всесвіту показують, що він на 99,99% плоский. Можна подумати, що це означає, що Всесвіт нескінченний, але все не так просто. Навіть у разі плоского Всесвіту космос необов’язково має бути нескінченно великим. Якщо, наприклад, взяти поверхню циліндра, вона є геометрично плоскою, адже паралельні лінії на її поверхні не перетинаються, але при цьому циліндр має кінцевий розмір. Таке може бути й з Всесвітом, тобто він може бути плоским, але одночасно замкнутим у саму себе і мати обмежений обсяг.

А якщо межа є, то що за нею?

Якщо ці межі існують і Всесвіт має обмежений обсяг, то точного розуміння, що за ним, ми не маємо, і, швидше за все, ніколи не будемо мати. Але існує ціла низка теорій, які пояснюють, що знаходиться за межами нашого Всесвіту.

Згідно з однією з них, за межами нашого Всесвіту може існувати так званий “супер” Всесвіт. Тобто такий простір поза нашим Всесвітом, який простягається нескінченно і в якому наш Всесвіт може розширюватися вічно. А на відстані сотень мільярдів світлових років від нас можуть бути інші всесвіти, схожі на наш. На цьому моменті постає питання: чому ж ми тоді їх не бачимо?

Джерело: https://www.bbc.com

Найбільш вірогідним поясненням цього є те, що ці всесвіти знаходяться настільки далеко, що до того часу, коли їхнє світло досягне Землі, воно може втратити стільки енергії, що ми фізично не зможемо його помітити, або взагалі наш Всесвіт може загинути, якщо він не вічний, на той час, коли це світло досягне нас.

Відповідно до іншої теорії: за межами нашого Всесвіту, що розширюється, існує інший просторово-часовий всесвіт, з великою кількістю вимірювань, в якій наш Всесвіт розширюється. Оскільки цей всесвіт має вищий вимір, то ми не можемо його побачити, виявити чи осягнути.

Одним словом, існує багато схожих теорій про те, що ж може бути за межами нашого Всесвіту, якщо ці межі є, і всі вони зводяться до того, що за межами або інший, великий всесвіт, або там абсолютне ніщо, яке й описати неможливо, адже там немає самого простору.

Видимий край Всесвіту?

На цьому фото можна побачити галактику, виявлену, як то кажуть: на краю Всесвіту. Але на якому краї? На видимому краю Всесвіту.

Галактика на краю Всесвіту. Джерело: https://habr.com

Край видимого Всесвіту — це сфера з центром у місці знаходження спостерігача (в цьому випадку на Землі). Радіус цієї сфери можна визначити за часом, за який світло могло дійти до нас від часу Великого Вибуху. Загалом, відстань від Землі до краю видимого Всесвіту має становити близько 13,7 мільярда світлових років, але оскільки за час польоту фотонів до нас Всесвіт продовжував розширюватися, то відстань становить близько 46-47 мільярдів світлових років.

І кожне місце у Всесвіті має свій видимий сферичний край Всесвіту, досяжний для спостереження. Також ми не можемо побачити, що знаходиться за цим краєм, але згідно з космологічними принципами, там має бути такий же простір, як наш, такі ж зірки й галактики, як ті, що оточують нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *