Чому скасували регулярний рейси в аеропорт “Ужгород”?

Як повідомляє Mukachevo.net, на роботу Міжнародного аеропорту Ужгород цього року вже було витрачено понад 160 мільйонів гривень з державного бюджету (на капітальні видатки) і майже 8 мільйонів з обласного (на утримання).

Керує комунальним підприємством Олег Коцюба, який був призначений у травні 2021 року. Привів його на посаду тодішній голова ОДА Олексій Петров, який раніше працював у СБУ, а потім і заступником того ж Петрова.

Тож варто розібратися чому на утримання аеропорту виділяються мільйони, а його функціональність, через діяльність керівництва і дотичних людей, сумнівна.

На початку літа представник президента (як він сам себе називає) на Закарпатті Микола Тищенко бурхливо інформував про те, що Ужгородський міжнародний аеропорт повноцінно запрацював, відновилися польоти регулярного рейсу до Києва. Це відбулося після того, як понад 5 років не було нормального авіасполучення, адже на летовищі не було відповідного обладнання.

Коли Микола Тищенко взявся розв’язувати дану проблему, то було заявлено про повне забезпечення роботи аеропорту і що рейси зможуть здійснюватися й у темну пору доби, і за складних погодних умов. Але не склалося. Як зазначають фахівці, ознайомлені з роботою Ужгородського аеропорту, там досі відсутнє технічне забезпечення: починаючи від деайсера, машини, яка очищує лід з судна, автобуса, що підвозить пасажирів (залучали з громадський транспорт Ужгорода), пожежного автомобіля, закінчуючи навігаційним обладнанням, яке так повноцінно і не запрацювало.

Найголовніша причина припинення польотів компанією Windrose є якраз неможливість приземлення літаків у випадку туману чи сильного дощу. Уже тричі за останній період літаки компанії змушені були сідати у Львові, а не в Ужгороді.

Звісно, це спричиняє значні незручності для пасажирів, вони не впевнені, що долетять до Ужгорода. Тобто, у зимовий період вірогідність посадки літака значно знижується й авіакомпанія не може гарантувати пасажирам надання послуги. Саме тому причина відмови перевізника цілком зрозуміла.

Питання виникає до людей, які відповідають за роботу аеропорту або ж людей, які бралися розв’язувати дану проблему на рівні Києва.

Але наразі виглядає так, що це було не більше ніж тимчасовий піар на час активності нардепа Тищенка на Закарпатті.

Керівник аеропорту Олег Коцюба ніби й намагався залучити додаткову техніку з Борисполя, ніби щось із цього і було отримано, але як стало очевидно з результату — недостатньо.

Тим часом аеропорт навіть не проінформував про припинення польотів і про причини таких дій. Хоча і звітує про обмін досвідом з іншими летовищами, про встановлення iBox та інші дрібні питання. А польотів, мабуть, не буде до весни (як заявили в компанії Windrose), до покращення погодних умов.

Висновок з цієї ситуації дуже простий: замість комплексного розв’язання питання роботи аеропорту, влада перетворила це на піар заради піару, а не ґрунтовну роботу заради вирішення можливості закарпатців у мобільності та польотів хоча б до Києва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *