15 фактів про Солотвино та озера

Корисна інформація для тих, хто планує свій відпочинок в Закарпатті, планує відвідати Солотвино, от, що треба знати.

 1. Солотвино, це одне з найдревніших поселень на території Закарпаття, адже, є відомості, що твердять, вже у ІІ ст. нашої ери, тут добували сіль.
 2. Тут знайдені римські монети періоду ІІ-IV ст..н.е., свідчать про торговельні зв’язки з Римською імперією
 3. На території Солотвинно, XIII ст. добували сіль у шахті під назвою «Кунегунда». Названа на честь дочки угорського короля Бейли IV (1206–1270)
 4. Зафіксована згадка про поселення на території Солотвино в документах XIV ст. (королівська грамота 1360 року, воєвода Драгуш отримав кілька сіл Мараморошу)
 5. Назва старого селища – Златіна (Zlathina) вперше зустрічається в офіційному документі, який датується 1409 роком.
 6. Археологи, що проводили дослідження у 1876 році, на території селища Солотвино знайдено бронзовий меч пізньої доби
 7. Видобуток солі у 1860 р. становив 160 тисяч центнерів, а в 1900 р. станови 484 тис. центнерів
 8. Систематичне добування солі в Солотвині почалося з другої половини XVIII ст.
 9. Сіль Солотвина транспортували країнами Європи, так була укладена угода з Сербією (1887 році), з Болгарією (1889 році) та іншими країнами центральної Європи, щодо транспортування до них різних сортів солі. Поки не було залізниць, сіль сплавляли по річці Тиса на плотах. Кількість плотів на один сплав складала 25-30 одиниць, кількість персоналу 100-120 осіб.
 10. У кінці XIX століття експлуатаційна площа шахти складала 9861 м², а розробка солі велась на глибині 167 метрів. Щорічний видобуток солі — близько 100 тисяч тонн.
 11. На честь “Міленіуму” — тисячоліття приходу угорських племен в Тисо-Дунайську низовину Соляний, всередині шахти Куніґунда у 1896 році зведено соляний обеліск
 12. 10 червня 1923 р. у бідній єврейській родині в Слатинських Долах народився Ян Людвік Гох, згодом відомий як Роберт Максвелл — британський лорд і медіамагнат, власник глобальної видавничої імперії.
 13. Співробітники Ужгородської філії Одеського НДІ курортології, у 1968 році вирішили використовувати мікроклімат солотвинських копалень для лікування хворих бронхіальною астмою – відкрита Алергологічна лікарня
 14. Солотвино та озера – популярна зона відпочинку серед українців та іноземців.
 15. У 2017 році запустили прямий поїзд Київ Солотвино.

Що ще треба ще знати про Солотвино?

 • Унікальними є озера Солотвино. Солоність води в цих водоймах складає близько 200 промілле (200 г солі на літр води). За інформацією фахівців, Солотвинські озера володіють цілющими властивостями, що перевершують води і грязі Мертвого моря.
 • Площа розвитку соленосних відкладів в Солотвинській западині складає 1500 кв.км.
 • Геологічні запаси солі перевищують 700 млрд. тонн.
 • В межах Солотвинської западини виявлено 9 соляних структур: Даниловська, Олександрівська, Солотвинська, Тереблянська, Тячівська, Нанківська, Сокирницька, Кривська та Округлянська.
 • У грудні 2010 року на території Солотвина сталося провалля ґрунту. Існує загроза нових підтоплень шахт.
 • Солотвино входить до переліку «7 чудес Закарпаття»

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *